Zelenskiy'den duygulandıran Birlik Günü mesajı

Ukrayna Devlet Başkanı Voladimir Zelenskiy, Ukrayna Birlik Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Zelenskiy mesajında birlik vurgusu yaparak, "Tüm Ukrayna, zaferin sesini duyacak. Birlikteyiz çünkü güçlüyüz, güçlüyüz çünkü birlikteyiz" ifadelerine yer verdi.
Hande Mağden Akyol
|
22 Ocak 2023, Pazar - 16:05
Zelenskiy'den duygulandıran Birlik Günü mesajı

Ukrayna Devlet Başkanı Voladimir Zelenskiy, Rusya'nın saldırıları altında geçen ilk Ukrayna Birlik Gününde kutlama mesajı yayınladı.

Gelecek nesillere büyük bir tarihi miras bıraktıklarını belirten Zelenskiy, mücadelenin sürmesi halinde er ya da geç bağımsız bir devlet olarak yola devam edeceklerini söyledi.

Her Ukrayna vatandaşının kent, köy, bölge fark etmeksizin ülkesini korumaya çalıştığının altını çizen Ukrayna Devlet Başkanı, "Hepimiz birlikte Kiev'i ve Harkov'u savunuyoruz, Herson'u özgürleştiriyoruz. Bugün nerede doğup, büyüdüğümüzün bir önemi yok. Her zaman şunu söylüyoruz, 'Ukrayna'yı savunacağım'. Birliğimiz çok güçlü. Ukrayna'nın tamamında, yazın, kışın, ilkbahar ve sonbaharda savunmaya devam edeceğiz. Bir aradayız ve biz kazacağız. Tüm Ukrayna, zaferin sesini duyacak. Birlikteyiz çünkü güçlüyüz, güçlüyüz çünkü birlikteyiz" dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2062959/zelenskiyden-duygulandiran-birlik-gunu-mesaji
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.