Malta’da ezilerek öldürülen Pelin Kaya son yolculuğuna uğurlandı

Malta’da yaşayan ve arkadaşının doğum gününü kutlamak için gittiği restoranda Jeremie Camilleri isimli bir şahıs tarafından canice öldürülen Pelin Kaya, İstanbul’da toprağa verildi.
Hande Mağden Akyol
|
22 Ocak 2023, Pazar - 16:32
Malta’da ezilerek öldürülen Pelin Kaya son yolculuğuna uğurlandı

Malta'da iç mimarlık yapan Pelin Kaya, arkadaşının doğum gününü kutlamak için gittiği restoranda Jeremie Camilleri isimli bir şahıs tarafından ezilerek hayatını kaybetmişti. 

Pelin Kaya'nın cenaze namazı, sevenlerinin gözyaşları eşliğinde Esenyurt Esenkent Caminde kılındı. Namazın ardından Kaya’nın cansız bedeni Yeni Esenyurt Mezarlığına defnedildi.

"En son gördüğümde veda eder gibiydi"

Kızının cinayete kurban gittiğini söyleyen Pelin Kaya’nın babası İsmet Kaya, "Benim kızım bir cinayete kurban gitti. Bir caninin, bir katilin kurbanı oldu. O cani inşallah Allah'ından bulur. Umarım hak ettiği cezayı alır da başkalarının canını da yakmaz. Ben yüzüne baktığımda hissediyordum bir şey olacağını. En son havalimanına uğurladığımda sanki veda eder gibi belki 10 - 15 kez döndü el salladı bana. Sanki bir daha gelmeyecek gibi. Hakikatten de gelemedi" dedi.

"Olayın detaylarını öğrendiğimizde acımız daha da büyüdü"

Yeğenini kaybetmenin acısının tarifinin mümkün olmadığını söyleyen dayı Aykan Ceylan ise, "Bu bir kaza değil, cinayet. Biz Malta’ya gidip olayın detaylarını öğrendiğimizde acımız daha da büyüdü. Cani adam evinde uyuşturucu ve alkol kullandıktan sonra birisini öldürmek için sokağa çıkmış. Kaldırımda yürüyen Pelin’e yönünü değiştirerek çarpmış. Kaza sonrasında ise etraftaki taşları yeğenimin üzerine atmış. Bunu bir insan nasıl yapar anlamak mümkün değil" şeklinde konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2062969/maltada-ezilerek-oldurulen-pelin-kaya-son-yolculuguna-ugurlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.