AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız: “Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım”

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız "Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşıyıp ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" dedi.
Ersin Küçükbarak
|
23 Ocak 2023, Pazartesi - 13:41
AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız: “Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım”

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın katıldığı bir yerel televizyon programında yaptığı açıklamalar gündem oldu.

Yediyıldız, "Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" dedi.

TV52'de yayınlanan 'Gündem' programında sunucu Samet Yaşaryıldız'ın "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerinin ne ne anlama geldiğine yönelik sorusuna Yediyıldız şöyle yanıt verdi:

“Kaz kafamızla O’na ihanet etmek gibi yollara sapıyoruz”

"Tayyip ağabey Türkiye'nin başında, partimizin başında, memleketin başında dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma- Ona Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere yollara sapıyoruz.-Teşkilat için demiyorum yani-“

“Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir”

“ Yani şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip abiye ihanet etmek dünyada Tayyip abiden beklentisi olan insanlara ihanet etmektir" diyen Şenel Yediyıldız şöyle devam etti:

“Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım”

"Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz. Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak Ak Parti’nin veya bilmem neyin insanı olmayı bu memleketin insanı değiliz. Dünyada böyle bir lider olacak o liderin ülkesinde Ona karşı çıkan insanlar olacak öyle mi? Bunu nasıl görürsün "

“Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı?”

"Bir yere gidiyorsun bu hani böyle, gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, 'Çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, içemiyoruz, gezemiyoruz, yapamıyoruz' falan La havle diyorsun La havle! Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı? Avrupa'da, Almanya'da, Avrupa'da, Amerika'da var mı? Yok, niye? Dünya iki yıl pandemi diye bir şey geçirdi. Bütün devletler kendi çalışanını, işverenini, insanını korumak adına ne yatırım yapmak gerekiyorsa onları yaptı. Peşinden işte savaş çıktı..."

“Enflasyonun nasıl düşeceğini ben bilmiyorum”

“Enflasyon nasıl düşecek?” sorusuna da Şenel Yediyıldız, "Nasıl düşeceğini ben bilmiyorum ama Sayın Cumhurbaşkanı Mart ayından itibaren düşeceğini söyledi" cevabını verdi.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2063202/ak-parti-ordu-milletvekili-senel-yediyildiz-tayyip-agabeyin-ayakkabisini-elimizle-yalamamiz-lazim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.