Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanından ekmek zammı açıklaması

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarında artış yapılacağı iddialarına ilişkin açıklama yaparak, “Bizim gündemimizde ekmek fiyatında herhangi bir artış söz konusu değil. Türkiye’de ekmeğin kilogram fiyatı 25 lirayı geçmeyecek şekilde uygulanmaktadır” dedi.
Hande Mağden Akyol
|
23 Ocak 2023, Pazartesi - 17:05
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanından ekmek zammı açıklaması

Ekmek fiyatlarında artış yapılacağı yönündeki iddialara karşın açıklama, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan geldi.

Ekmeğin kilogram fiyatının hala 25 lira olduğunu ve yeni bir fiyat artışının gündemlerinde olmadığını vurgulayan Balcı, "Daha önce yaptığımız basın toplantısında ekmeğin kilogram fiyatı, kasım ayından itibaren 25 lira olarak uygulandığını ifade etmiştik. İstanbul’da da ocak ayından itibaren kilogramı 25 lirayı geçmeyecek şekilde uygulamanın olacağını söyledik. Yaptığımız açıklamada, ocak ve şubat ayında ekmek fiyatının gündemimizde olmadığını söylemiştik. Dolayısıyla bizim gündemimizde ekmek fiyatında herhangi bir artış söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

"Yeni bir fiyat artışı gündemimizde yok"

Halil İbrahim Balcı, şubat ayında zamla ilgili bir görüşmelerinin olmayacağını belirterek, "İstanbul Fırıncılar Odası Başkanının yaptığı ‘şubat ayında görüşülecek’ açıklaması yanlış anlaşılmış olabilir. Ama Türkiye’de ekmeğin kilogram fiyatı 25 lirayı geçmeyecek şekilde uygulanmaktadır. Yeni bir fiyat artışı gündemimizde yoktur. Şubat ayında bununla ilgili bir görüşme söz konusu değildir." dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2063277/turkiye-firincilar-federasyonu-baskanindan-ekmek-zammi-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.