Nebati, "31 Aralık 2022 öncesi borçlar silinecek"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu yeni borç yapılandırma paketinin detaylarıyla ilgili konuştu. Nabati, "Yapılandırılan borçlar 4 yıla kadar yayılan aylık taksitler halinde 48 taksitle ödenebilecek" dedi.
Onur Çetinkaya
|
24 Ocak 2023, Salı - 16:04
Nebati,  "31 Aralık 2022 öncesi borçlar silinecek"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir'de iş dünyasıyla buluşma programında borç yapılandırma paketinin ayrıntılarını açıkladı.

Yapılandırma paketinde matrah artırımı 2018 ile 2021 yılları için gelir, kurumlar, KDV ve gelir stopaj vergilerinde geçerli olacak diyen Nebati, "Artırılan matrahların vergisi peşin ödenirse vergi aslı da yüzde 10 inecek." şeklinde konuştu.

Bu yapılandırma paketinde taksit ödeme süresi 4 yıla çıkarılacak. Ödemeler 4 yıla yayılan 48 taksitte yapılacak.

"31 Aralık 2022 öncesi borçlar silinecek"

Nebati konuşmasının devamında,  "Vergi, ceza, faiz gibi hangi türden olursa olsun, 2000 TL’yi aşmayan borçlarını siliyoruz. 31 Aralık 2022 öncesi borçlar 1 defaya mahsus olarak silinecektir. TOKİ tarafından konut ve konut ile birlikte ihale edilen yapım işlerine bu yıl sonuna kadar damga vergisi istisnasını getiriyoruz. Turizmi teşvik amacıyla, tesislerimizin yaz ve kış sezonlarında çalışmaları doğrultusunda SGK prim desteklerini hayata geçiriyoruz. Bağ-Kur sigortalılık sürelerinin durdurulması ve ihya edilmesine olanak sağlıyoruz. Bu paket çerçevesi içerisinde TBMM’ye gelene kadar yeni açıklamalarımız ve müjdelerimiz de olacaktır. Başkanlar isteyecek, biz de yapacağız." açıklamasında bulundu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2063549/nebati-31-aralik-2022-oncesi-borclar-silinecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.