Yeni pandemi Covid-19’dan daha kötü olacak

Koronavirüs ile mücadele etmeye devam ederken bir kötü haber de Microsoft’un kurucusu Bill Gates'ten geldi. Bir sonraki pandemiye ilişkin konuşan iş insanı daha vahim tabloyla karşılaşabileceğimizi ifade etti.
Onur Çetinkaya
|
25 Ocak 2023, Çarşamba - 16:05
Yeni pandemi Covid-19’dan daha kötü  olacak

2020 yılında hayatımıza giren Covid-19 tüm dünyada ölümlere, küresel krizlere neden oldu.

Etkisi hala geçmeyen pandemi çok sayıda insanda hastalık kalıntısı bıraktı. Aşıların bulunması, hayata geçirilmesi bir nebze olsun rahatlatsa da bazı ülkelerde bu durum ilk gün olduğu gibi aynı seviyede seyrediyor.

Bill Gates’ten yeni kehanet

Avustralya’nın Sydney kentinde bir konferansa katılan 67 yaşındaki milyarder iş insanı Bill Gates, dünyayı kasıp kavuracak yeni bir salgın olabileceği sinyalini verdi.

Ülkelerin salgın hastalıklarla mücadeleyi iyileştirmek için Covid-19 pandemisinden derslerini almaları gerektiğini söyleyen Gates," Pandemi sırasında, yangın veya depremlerde olduğu gibi beklemede olacak araçlara, uygulamaya ve küresel kapasiteye sahip olmamakla aptallık ettik. Avustralya ve diğer yedi ülke erken dönemde nüfus ölçeğinde önlem almayı başardı" dedi.

Sözlerine devam eden Bill Gates,  Covid-19’dan daha kötü olacağını öne sürdüğü başka bir pandemiye daha hızlı tepki vermek için ülkelerin birlikte çalışması gerektiğini belirterek, "Bir sonraki pandeminin Covid-19’dan daha acımasız ve insan yapımı bir virüsten kaynaklanma ihtimali var. Her beş yılda bir hem ülke hem de bölgesel düzeyde olası bir pandemi için kapsamlı bir tatbikat yapmamız gerekiyor." diye konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2063816/yeni-pandemi-covid-19dan-daha-kotu-olacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.