Ankara'nın simge yerlerinde kar manzarası!

Ankara'da kar yağışının ardından güneş yüzünü gösterdi. Karın tadını çıkarmak isteyen Başkentliler, Botanik Parkı ve Kuğulu Park’a akın etti.
Ecem Çetin
|
05 Şubat 2023, Pazar - 16:25
Ankara'nın simge yerlerinde kar manzarası!

Ankara günlerdir kar yağışının etkisi altında... 

Uzun zamandır hasretle beklenen kar tüm kenti beyaza bürüdü. 

Başkent'in birçok yerinde ve simge yerlerinde kar yağışı sonrası kartpostallık manzaralar oluştu. Manzara kendine hayran bıraktı 

Yüzünü gösteren güneş sonrası Ankaralılar, Botanik Parkı ve Kuğulu Park'ta yürüyüşe çıkarak, karın keyfini çıkardı. 

"Ankara’nın karlı halini seviyor insanlar o yüzden çok güzel"

Bu sene kar yağışına hasret kaldıklarını belirten Aleyna Sever, "Ankara’da öğrenciyim. Uzun zamandan beri Ankara’da kar yağmıyordu ben de memleketimdeydim ilk defa bugün geldim. Edirneliyim, Edirne’de hiç kar yağmıyor. Şu an Ankara çok güzel bir hale bürünmüş, her yer bembeyaz tüm insanlar çok mutlu görünüyor. Bir kere daha görmüştüm o zaman da böyle çok güzeldi ama şimdi ayrı bir anlamlı çünkü ikinci defa yağıyor Ankara’ya kar ve insanlar çok özlemişti. Ben de çok özlemiştim. Ankara’nın karlı halini seviyor insanlar o yüzden çok güzel. Üşüyorlardır, ben kuğular için çok üzüldüm ama mutlu gibi görünüyorlar. Umarım herkes karın keyfini çıkarır" ifadelerine yer verdi.

"Bu muhteşem manzara karşısında yürümek gerçekten ayrı bir keyif"

Kar yağışı sonrası Kuğulu Park’ı ilk defa ziyaret ettiğini aktaran Nuh Hocaoğlu ise, "Ankara’da kar yağarken çok bulundum ama Kuğulu Park’a ilk defa geldim ve bu muhteşem manzara karşısında yürümek gerçekten ayrı bir keyif. Kız arkadaşımla geldik yürüyüş yapıyoruz, kar manzarasının tadını çıkarıyoruz. Ben Ankara’yı ilk defa bu kadar kurak bir dönemde gördüm kar yağdığı iyi oldu gerçekten çünkü barajlar olsun su sıkıntısı çekmek olsun bunlar önemli sorunlardı. Kar yağdığı için bu sorunların önüne geçtiğini düşünüyorum" dedi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2066358/ankaranin-simge-yerlerinde-kar-manzarasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.