Oğan, "Bugün artık Türk milleti bir karar verecek"

Zafer Partisi, Ülkem Partisi, Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi tarafından oluşturulan Ata ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan oldu. Oğan, adaylığın ardından açıklamalarda bulundu.
Onur Çetinkaya
|
11 Mart 2023, Cumartesi - 15:39
Oğan, "Bugün artık Türk milleti bir karar verecek"

Türkiye'de seçim öncesi partiler arasında ittifaklar devam ediyor.  

Zafer Partisi, Ülkem Partisi, Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi tarafından Ata ittifakı oluşturuldu. 4 partinin cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan oldu.

"Türk milliyetçileri bu yıkıma el koyacak"

Oğan cumhurbaşkanı adaylığının açıklamasının ardından yaptığı konuşmada, Bugün artık Türk milleti bir karar verecek; Ya Türk milliyetçileri yok sayılacak ya da Türk milliyetçileri cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'deki bu yıkıma el koyacak." ifadelerini kullandı.

Ata İttifakı adayı Sinan Oğan, "Dünyada hiçbir güç ve kuvvet bizi asla yenemez. Bugün burada toplanan kalabalık yörük çadırının ateşini yakmıştır. Bu ateş tüm Türkiye saracaktır." açıklamasını yaptı.

Sinan Oğan kimdir?

Sinan Oğan 1 Eylül 1967 Iğdır doğumludur. Sinan Oğan, stratejik araştırmacı ve 24. dönem MHP Iğdır milletvekilidir.

Azeri kökenli olan Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde doktora çalışmasını tamamlamıştır.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2074780/ogan-bugun-artik-turk-milleti-bir-karar-verecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.