TOGG ne zaman satışa çıkacak? TOGG'un fiyatı belli oldu mu?

29 Ekim'de banttan indirilen ve tanıtımı yapılan Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG'un satışa sunulacağı tarih belli oldu. Peki TOGG ne zaman satışa başlayacak? TOGG ne kadara satılacak? İşte detaylar..
Büşra Bayrak
|
12 Mart 2023, Pazar - 08:17
TOGG ne zaman satışa çıkacak? TOGG'un fiyatı belli oldu mu?

Türkiye'nin ilk yerli ve elektrikli otomobili TOGG'un ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne kadar olacağı merak konusu oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin ilk yerli ve elektrikli otomobili TOGG'un satışa çıkacağı tarihi açıkladı.

TOGG ne zaman satışa çıkıyor?

Kacır, MÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleştirilen Genç MÜSİAD'ın 15. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Bu hafta Allah'ın izniyle Türkiye'nin otomobili TOGG satışa çıkıyor olacak. Önümüzdeki günlerde Togg milletimizle buluşuyor olacak." dedi.

TOGG'un sadece bir markanın, bir şirketin yolculuğu olmadığını belirten Kacır, "Bu sadece bir otomobil yolculuğu değil, bu mobilite ekosisteminde yükselen yıldız olma iddiası taşıyan Türkiye'nin yolculuğu olacak." yorumunda bulundu.

"Bu yüksek teknolojide sadece savunma sanayisinde değil, tüm sivil alanlarda küresel liderliğe oynayan Türkiye'nin yolculuğu olacak." ifadesini kullanan Kacır sözlerini şöyle sürdürdü:

"TOGG sadece dünyanın en başarılı elektrikli otomobil markalarından biri olmayacak, beraberinde çok sayıda teknoloji girişiminin doğmasına vesile oluyor, olacak. TOGG'un otonom sürüş yazılımlarını, TOGG'un elektrikli araç yazılım ve donanımlarını yine bu ülkenin milli şirketleri geliştiriyor ve rekabetçi şekilde dünya pazarlarına bu teknolojileri ihraç ediyor olacak. Biz tarih boyunca iddia sahibi olmuş bir ülkeyiz. Tarih boyunca iddiasının arkasında dimdik durmuş bir milletiz ve son 20 yılda kazana geldiğimiz bu iddiadan Allah'ın izniyle asla vazgeçmeyeceğiz."

Togg ne kadara satılacak?

Arkadan itişli ve dört çeker olmak üzere iki farklı versiyonla satışa çıkacağı duyurulan TOGG’un 160 kW güce sahip arkadan itişli versiyonunun yüzde 10’luk ÖTV dilimine girmesi bekleniyor.

Dört tekerlekten çekişli 320 kW güce sahip TOGG C-SUV için uygulanacak ÖTV oranı ise yüzde 50 olması tahmin ediliyor.

TOGG’un 160 kW güce sahip versiyonunun fiyatının yaklaşık 1 milyon 100 bin TL ila 1 milyon 300 bin TL arasında olabileceği belirtilirken, bu hafta satış fiyatının net olarak açıklanması bekleniyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2074820/togg-ne-zaman-satisa-cikacak-toggun-fiyati-belli-oldu-mu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.