Davutoğlu’ndan “Amed diye bir yer yoktur” diyen Bahçeli’ye yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bursapor maçındaki olayların ardından "Amed diye bir yer yoktur, Amedspor'dan da bahsedilemeyecektir" diyen MHP lideri Bahçeli'ye tepki göstererek, "Bahçeli, söylesene sen neden korkuyorsun?" diye sordu.
Ersin Küçükbarak
|
12 Mart 2023, Pazar - 10:15
Davutoğlu’ndan “Amed diye bir yer yoktur” diyen Bahçeli’ye yanıt

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz hafta Bursaspor maçında Amedspor oyuncularına yönelik saldırı ve Bursaspor tribünlerinde faili meçhul cinayetlerin sembolü Beyaz Toros ile "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın posterinin açılmasını eleştirdiği sözlerini sosyal medya hesabından yeniden paylaştı.

"Bahçeli, söylesene sen neden korkuyorsun?" diyen Davutoğlu, paylaştığı videoda şunları dile getiriyor:

“Taraftarların yaş ortalamasına baktığında kaçı Yeşil'i hatırlar”

"Taraftarların yaş ortalamasına baktığında kaçı Yeşil'i hatırlar. Nasıl geldi o resimler geldi çizildi oraya? Burada bilinçli, organize bir grup şu mesajı verdi: Biz 90'lı yılların o karanlık dönemine geri götüreceğiz.”

“Senin ne haddine bir kültürü yok sayacaksın”    

“ Amed de yoktur diyor değil mi Bahçeli. Allah aşkına Bahçeli, Türkmen beyliği var, Kara Amed Türkmen Beyliği. Dede Korkut'u oku Amed yazar. Ya ne korkuyorsunuz isimlerden? Yunus Emre'nin Türkçesi ne kadar mukaddesse Feqiye Teyran'ın Kürtçesi de o kadar mukaddestir. Allah dilleri insanlara tanışasın diye verdik diyor. Senin ne haddine bir kültürü yok sayacaksın, kimsin.”

"Kim böyle bir provokasyona bulaşırsa bilsin ki 15 Mayıs var"

“ Ama Bursa'daki olay bir şeyin işareti ise, kim böyle bir provokasyona bulaşırsa bilsin ki 15 Mayıs var. 15 Mayıs'ta hesabı sorulur. Herkes ayağını denk alsın. Türkiye suhuletle seçime gidecek, güven içinde seçime gidecek."

http://www.ankaramasasi.com/haber/2074833/davutoglundan-amed-diye-bir-yer-yoktur-diyen-bahceliye-yanit
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.