Erkin Delikanlı'dan Kızılay Başkanı Kınık'a 'istifa' çağrısı

Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı, Kızılay’ın yardım kuruluşları arasındaki güven sıralamasında sona düştüğünü belirterek bu kadrolarla güven kaybının telafi edilemeyeceğini söyledi. Delikanlı, Kızılay Genel Müdürü Kerem Kınık’ı istifaya davet etti.
Ersin Küçükbarak
|
13 Mart 2023, Pazartesi - 11:22
Erkin Delikanlı'dan Kızılay Başkanı Kınık'a 'istifa' çağrısı

Erkin Delikanlı, Demokrat Parti Ankara il teşkilatı üyeleriyle birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Kızılay geçmiş yıllarda milletin merhamet ve dayanışma merkeziydi

Geçmiş yıllarda milletin merhameti ve dayanışmasının Kızılay’da ete kemiğe büründüğünü hatırlatan Delikanlı o günleri şöyle anlattı: “Daha ilkokulda o Hilal için harçlığımızdan artırır zarflara para koyardık. Gün olur kurbanımız, gün olur kanımızı bağışlardık. Çünkü bilirdik ki verdiğimiz her kuruş kimi zaman sıcak bir aş, kimi zaman başını sokacak bir çadır olur ve bir cana dokunurdu. Bilirdik ki toplanan kaynaklar çar çur edilmezdi, bilirdik ki Kızılay afetlerde Hızır gibi yetişirdi”

26 daireyi boş tuttular, çadır ve barbunya sattılar

Kızılay’ın kapısından siyasetin girmesiyle işlerin ticarileştiğine dikkat çeken Delikanlı, “Ülkeyi holding gibi yöneteceğim diyenler Kızılay’ı holdingleştirdi ve işler ticarileşti. İyilikte yarışanlar gitti, kar hesabı yapanlar geldi. Sonuçta ne oldu? Kızılay depremzede soğukta tir titrerken çadır satar hale geldi. Kızılay depremzede bir tas sıcak aş beklerken barbunyayı satar hale geldi. Kızılay millet kendi dairesini bedava verirken Uşak’ta elindeki 26 daireyi boş tutar hale geldi. Hiç aklımızın ucundan geçmezdi ama Kızılay milletin bağışladığı kanı dahi satar hale geldi” dedi.

Kızılay’ı AKP’nin arka bahçesine çevirenler hala yerinde

Son araştırmalarda Kızılay’a olan güvenin bittiğine değinen Delikanlı, “Kızılay en güvenilir dernekti. Kızılay’a güven bitti, son ankette Ahbap güvenilirlikte birinci Kızılay sonuncu geldi. Kızılay’a güveni bitirenler, Kızılay’ı yardım kuruluşu olmaktan çıkarıp holdingleştirenler, Kızılay Yönetimini bir ailenin çiftliği haline getirenler, Kızılay’ı AKP’nin arka bahçesine çevirenler utanmadan hala yerindeler!” ifadelerini kullandı.

Emanet koltuklarda bir dakika daha geçirmeyin

Bu güven kaybının artık bu kadro tarafından telafi edilemeyeceğinin altını çizen Delikanlı, Kızılay Başkanı Kerem Kınık ve Yönetim Kurulu’nu istifaya çağırdı. Delikanlı, “On binlerce gönüllünün emeğine gölge düşüremezsiniz. Milletin size sırt çevirmesini görmezden gelemezsiniz. Bu güven kaybını artık siz telafi edemezsiniz. Bu yüzden Kızılay Başkanı Kerem Kınık ve Yönetim Kurulu üyelerine sesleniyorum. Size emanet edilen o koltukta bir dakika daha geçirmeyin. Bir an önce ya istifa edin ya da görevden affınızı isteyin!” şeklinde konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2074941/erkin-delikanlidan-kizilay-baskani-kinika-istifa-cagrisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.