Merkel tatile tarifeli uçakla gitti

Almanya başbakanlığı görevini kısa süre önce bırakan Angela Merkel'in tatil fotoğrafları ülkede gündem oldu.
Ersin Küçükbarak
|
14 Mart 2023, Salı - 12:51
Merkel tatile tarifeli uçakla gitti

2013-2021 yılları arasında Almanya’nın başbakanı olarak görev yapan hem açıklamaları hem de imajıyla uluslararası kamuoyunun yakından tanıdığı Angela Merkel’in tatil fotoğrafları gündem oldu.

Görevi bıraktıktan sonra “sıradan bir vatandaş” gibi yaşamını sürdüren 68 yaşındaki Merkel’in tatile giderken tarifeli uçakta ekonomi sınıfında yolculuk ettiği fotoğrafları Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild paylaştı.

Bild, Merkel’in Eurowings isimli havayolu şirketini tercih ettiğini ve eşi profesör Joachim Sauer ile tatil yaptığını yazdı. 

Merkel ve eşinin İspanya’nın Kanarya Adaları’na gittiğini belirten Bild, çiftin 4 yıldızlı Innside by Melia isimli bir otelde kaldığını belirtti. Merkel’in kaldığı otelin gecelik ücretinin 162 euro olduğu da aktarıldı.

Merkel’in uçağa ilk binen yolcu olduğu ve korumalar tarafından eşlik edildiği belirtildi. Merkel’in cam kenarına oturduğu, eşinin ise koridor kenarında oturduğu kaydedildi. Merkel’in bir korumasının ise birkaç sıra arkaya oturduğu duyuruldu. Uçaktaki görgü tanıkları eski başbakanın tabletiyle kitap okuduğunu, bulmaca çözdüğünü ve sandviç yediğini aktardı.

Uçaktan indikten sonra Merkel’in korumaların eşliğinde havaalanından ayrıldığı belirtildi. Emekli bir başbakan olarak koruma ve çalışanlarının olması için bütçesi bulunan Merkel’in şahsi harcama ve seyahatlerini ise cebinden harcaması gerekiyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2075130/merkel-tatile-tarifeli-ucakla-gitti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.