Fatih Altaylı'dan Emre Belözoğlu'na tepi

Gazeteci Fatih Altaylı, Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'nun basın toplantısındaki sözlerine tepki göstererek "Benim anamın eline el değmemiştir' 'karımın eline el değmemiştir', bu mudur şeref, bu mudur haysiyet. Hırsızsındır, alçaksındır, yetim hakkı yiyorsundur, oralarda aranır şeref. Ey Fethullahın çocuğu" dedi.
Murat Saltan
|
15 Mart 2023, Çarşamba - 14:51
Fatih Altaylı'dan Emre Belözoğlu'na tepi

Beşiktaş taraftarının küfürlü saldırısına uğrayan Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, maç sonu "Babamdan önce başkasının elini tutmamış bir annem ve benden önce kimsenin elini tutmamış bir eşim var. Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var" açıklamasında bulundu.

Belözoğlu'nun açıklamalarına Gazeteci Fatih Altaylı,  "Benim anamın eline el değmemiştir, karımın eline el değmemiştir. Bu mudur şeref? Haysiyet bu mudur? Ne alakası var? Hırsızsındır, alçaksındır, haysiyetsiz işler yaparsın, kaçakçısındır, yetim hakkı yiyorsundur... Oralarda ararsın şerefi. Birinin elini tutup tutmamasında değil. Çünkü kimse bilmez hangi karanlık köşede kimin kimin neyini tuttuğunu. Bunun üzerinden böyle bir şey diyemezsin. Bunun üzerinden kadına hakaret edemezsin. Kadının cinselliği ile kadının birinin elini tutmasını ilkel bir dünya görüşü olarak dayatamazsın" ifadelerini kullandı.

"Ey Emre, ey Fetullah'ın çocuğu"

Belözoğlu'nun sözlerini FETÖ'ye dayandıran Altaylı, "Hepimizin çoluğu çocuğu var. Benim kızım veya senin kızın bir çocukla el ele gezse mutlu olursun. Şerefini haysiyetini mi kaybeder ey Emre, ey Fetullah'ın çocuğu! Ayıp! Bunun üzerinden şeref haysiyet yorumu yapmak, onun bunun karısıyla kızıyla kendi karını kızını karşılaştırmak ayıptır. Ama boşuna Fetullah Terör Örgütü demiyorlar ki. Boşuna bunlar onun eteğinin altından çıkmıyor ki" diye konuştu.

Altaylı, Belözoğlu'nun sözlerinden hoşlananların da olabileceğine değinerek, "Ama çok kişinin de hoşuna gitmiştir bu laf. Alıcısı var. O da alıcısını biliyor zaten. Alıcısına söylüyor onu" ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2075284/fatih-altaylidan-emre-belozogluna-tepi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
ugue bey
15 Mart 2023, 16:24
Adamlar ahlaksızlığı ölümüne savunuyor.Emre Belezoglunu gram sevmem,adam Türk Ahlakının bir etiğini ortaya koymuş.Katılmıyorsan katılma,ne ortadan ikiye ayrılıyorsun.Sen 28 şubatlarda başörtülü kadınlarımıza ne hakaretler ettin.Darbecilerin o dönem köpekliğini silahşörlüğünü yaptın.Bunlar bizden değil bunları adam yerine koyup dinlemeyin bile ya.Celal Şengörle ve İlber Ortaylı hocayı ekrana çıkarmasan seni kim adam yerine koyar ermeni dölü