Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt milletvekili aday adayı oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt milletvekili aday adayı oldu.
Zeliha Demirci
|
16 Mart 2023, Perşembe - 19:21
Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt milletvekili aday adayı oldu

Doç. Dr. Fatih Kurt, görevini yürüttüğü Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünden istifa ederek, AK Parti’den Erzurum milletvekili aday adayı oldu. 

Kurt, AK Parti il başkanlığına giderek aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Fatih Kurt kimdir?

Fatih Kurt, 1977 yılında Erzurum'da doğdu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde başladığı üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1999 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Din Eğitimi Bilim Dalı’nda yüksek lisansını ve Temel İslami Bilimler Bölümü Kelam Ana Bilim Dalı’nda doktorasını tamamladı.

2020 yılında Temel İslami Bilimler Bölümü Kelam Ana Bilim Dalı’nda doçent unvanı aldı OGU ve ASBU’da misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu ve Sosyoloji Bölümünü bitirdi. Memuriyete 1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında imam hatip olarak başladı. Ardından vaiz, ilçe müftüsü ve il müftü yardımcısı olarak çalıştı.

2012-2017 tarihinde yayımlanan kararname ile atandığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü görevini yürütürken AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı olmak üzere bu görevinden ayrıldı. Kurt’un yayınlanmış birçok makalesi, katıldığı televizyon ve radyo programları, 8 kitabı ve editörlüğünü yaptığı çalışmaları bulunuyor. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Kurt, Arapça ve İngilizce biliyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2075451/dini-yayinlar-genel-muduru-doc-dr-fatih-kurt-milletvekili-aday-adayi-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.