ABB'den bir yenilik daha!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği iş birliğiyle Altındağ Çocuk Kulübünde dezavantajlı çocuklar için bir kütüphane oluşturuldu. Kütüphanenin açılışına ABB Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.
Hande Mağden Akyol
|
22 Mart 2023, Çarşamba - 14:58
ABB'den bir yenilik daha!

Başkentli çocukların eşit şartlarda ve imkanlarla büyümeleri için çeşitli projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle iş birliği yapmaya da devam ediyor.

Kütüphanenin açılışı bölgede yaşayan çocuklar, gönüllüler, dernek yöneticileri ve  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılımıyla gerçekleşti.

Her Çocuğa Sanat Projesi

Her Çocuğa Sanat Projesi ile çocukların sanatla buluşturulduğu Altındağ Çocuk Kulübünde dezavantajlı çocukların ihtiyaç duydukları kitaplara kolayca erişebilmelerinin sağlanması amacıyla bir sınıf, 3-14 yaş arası çocuklar için kütüphaneye dönüştürüldü.

Çalışma alanlarının da bulunduğu kütüphanede romandan masala, öyküden bilime, teknoloji ve tarihe kadar toplam 2 bin 300 adet kitap çocuklarla buluşturuluyor.

Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin 95.yıl dönümü sebebiyle dezavantajlı çocuklar için ABB ile iş birliği yaptıklarını belirten Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Başkanı Dilek Bayazıt, "Derneğimiz 95 yıllık bir dernek. Atatürk’ün bizzat önerileriyle kurulan ve kendisi tarafından isimlendirilen bir dernek. Önceliğimiz eğitim hizmeti vermek. 95. kuruluş yıl dönümümüz sebebiyle Cumhuriyetin iki büyük kurumun bir iş birliği yapmasını arzu ettik. Sayın Başkan’ımızdan ve müdürlerimizden bu ricada bulunduk onlarda bizi kırmadılar. Dezavantajlı çocuklarımızın eğitimine çok daha önem gösterilmesinin bilinci içerisinde bize bu mekânı gösterdiler. Biz de buranın ihtiyaç ve donanımlarını ABB ile birlikte gerçekleştirdik. Özellikle Altındağ bölgesindeki çocuklarımızı kitap ile buluşturmayı hedefledik." ifadelerini kullandı.

Kütüphanelerin sayısı ihtiyaca göre artırılacak

ABB Başkanı Mansur Yavaş ile birçok sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla ilki açılan kütüphanenin ihtiyaca göre Başkentin farklı noktalarına da kazandırılması hedefleniyor. 

İş birliklerinin devam edeceğini belirten ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar, "Keyifli ve verimli bir faaliyeti hayat geçirmiş bulunmaktayız. Birlikte çalışmamızın arkası gelecek. Her şey çocuklarımız için. Çocuklarımızın daha güzel daha kaliteli ve keyifli bir yaşam kalitesine ulaşmaları için kültürle, sanatla, edebiyatla buluşmaları için elimizden gelen her desteği biz de ABB olarak yapmaktayız" dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2076098/abbden-bir-yenilik-daha
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.