Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 28 Mayıs seçimlerine ilişkin paylaşım yaptı. sandık çağrısında bulunan Erdoğan, " İradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum." ifadelerine yer verdi.
Onur Çetinkaya
|
19 Mayıs 2023, Cuma - 09:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Mayıs mesajı

Yaklaşan ikinci tur seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs için mesaj paylaştı.

Sosyal medya hesabından seçmene seslenen Erdoğan, sandık çağrısı yaptı, " İnşallah bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum." ifadelerine yer verdi.

Erdoğan mesajında;

"Yurt dışında yaşayan sevgili vatandaşlarım, Rekor bir katılımla sandıkları patlattığınız seçimlerin ilk turunu başarıyla tamamladık. Tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz. Şahsıma ve Cumhur İttifakı’na büyük bir teveccüh gösterdiniz. Terör örgütü mensuplarının yıldırma, üzerinizde baskı kurma, iradenizi gasbetme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizin göğsünü kabarttınız. Her biriniz adınızı şimdiden siyaset tarihimize altın harflerle yazdırdınız. Sergilediğiniz bu dik, demokratik ve dirayetli duruş için sizlere en kalbî şükranlarımı sunuyorum. Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu var. Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın (20 Mayıs Cumartesi) başlıyor. Sizlerden, bulunduğunuz ülkelerdeki seçim tarihlerini yakından takip ederek, demokratik hakkınızı muhakkak kullanmanızı rica ediyorum. Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum. İnşallah bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum." 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2082711/cumhurbaskani-erdogandan-28-mayis-mesaji
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.