Yaşar Yıldırım kimdir?

14 Mayıs 2023 Türkiye Genel seçimlerinde 28. dönem Ankara MHP 3. Bölge milletvekili olarak meclise giren Yaşar Yıldırım kimdir? Milliyetçi Hareke Partisi mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkilerinden Mes'ul Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım nereli, kaç yaşında?
Suat Mutlu
|
19 Mayıs 2023, Cuma - 18:04
Yaşar Yıldırım kimdir?

Yaşar Yıldırım, 1956 yılında Ankara Kızılcahamam'da dünyaya geldi. Yıldırım, eğitimini Ankara Üniversitesi  Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Kimya Bölümünü tamamlayarak mezun oldu. 

Siyasi kariyeri

Yaşar Yıldırım, siyasi kariyerine Ülkü Ocakları ile adım atmış ve 1980 yılında Ülkü Ocakları Derneği Genel başkanlığında bulunmuştur. Yıldırım, 12 Eylül sonrası Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Kuruluşlar Davasında yargılanmış ve daha sonra 1993 yılında Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte Büyük Birlik Partisinin kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Yıldırım, bir yıl sonra 1994 yılında BBP'nin Kızılcahamam Belediye Başkanlığı ve Jeotermal  Kaynaklı Belediyeler Birliğinin kurucu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 

Yaşar Yıldırım, 1999 yılında Milliyetçi Hareket Partisine geri dönerek 1999 seçimlerine Yenimahalle Belediye Başkan adayı olarak katıldı fakat seçilemedi. Aynı yıl Yıldırım, MHP Genel Başkan başdanışmanı olarak bir yıl görev yapmıştır. Daha sonra Yıldırım, 2000-2002 yılları arasında  MHP Ankara İl Başkanlığı görevini yürütmüş ve 2018 yılında kongre ile beraber MHP Başkanlık Divanı'na girerek görev almıştır. Yaşar Yıldırım siyasi kariyerine Milliyetçi Hareke Partisi mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkilerinden Mes'ul Genel Başkan Yardımcısı olarak devam etmektedir

Yaşar Yıldırım, 14 Mayıs 2023 Türkiye Genel seçimlerinde 28. dönem Ankara MHP 3. Bölge milletvekili olarak meclise girmiştir.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2082788/yasar-yildirim-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.