Ankara'ya yeni park

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisine içerisinde evcil hayvanlar parkından otoparka, yürüyüş ve bisiklet yollarından çocuk oyun alanlarına kadar pek çok donatının yer alacağı 940 bin metrekarelik “Doğal Yaşam Alanı ve Atatürk Çocukları Parkı” adıyla yeni bir yeşil alan inşaa edecek.
Murat Saltan
|
21 Mayıs 2023, Pazar - 14:45
Ankara'ya yeni park

Ankara Büyükşehir Belediyesi,  Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’ne miras bıraktığı Atatürk Orman Çiftliği arazisini Ankaralıların keyifle vakit geçirebileceği yeni bir rekreasyon alanına dönüştürülüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerinin yoğun mesai harcadığı 940 bin metrekarelik alan “Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı” adıyla yakında Ankaralıların hizmetine açılacak.

Alan içerisinde; evcil hayvanlar parkı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kapalı ve açık toplamda 5 bin 878 araçlık otopark, seyir terasları, şenlik alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, hediyelik eşya dükkânları, konser alanları ve piknik alanları gibi pek çok donatı yer alacak.


"Çok yakında doyasıya vakit geçirebilirsiniz"

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü alan ile ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Başkan Mansur Yavaş, Ata Mirasımız Atatürk Orman Çiftliği’ni sizler için hazırlıyoruz. Evcil hayvanlar parkı, spor alanları ve pek çok sosyal donatı ile değerlendirdiğimiz alanda ailelerinizle çok yakında doyasıya vakit geçirebilirsiniz ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083005/ankaraya-yeni-park
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.