The Times'tan Kılıçdaroğlu yorumu

İngiliz The Times gazetesi, 14 Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turdaki seçim mağlubiyetinin ardından izlediği politikayı "Kişilik nakli geçirdiğini düşünebilirsiniz" sözleriyle değerlendirdi. Gazete, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın gerisinde kaldıktan sonra katı bir milliyetçiye dönüştüğünün altını çizdi.
Ersin Küçükbarak
|
22 Mayıs 2023, Pazartesi - 09:54
The Times'tan Kılıçdaroğlu yorumu

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda yüzde 44,88 oy alarak yüzde 49,52 alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 puan gerisinde kaldı.

Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turu kazanmak için çareyi strateji değişikliğine gitmekte buldu.

Terör ve mülteciler üzerinden mesaj vererek milliyetçi oyları almanın hesaplarını yapan Kılıçdaroğlu’nun söylem değişikliği yabancı basında yer buluyor.

“Kalpleri terk etti”

İngiltere merkezli The Times gazetesi, Kılıçdaroğlu’ndaki değişimi "Erdoğan'ın rakibi, aşırı sağı kazanmak için kalpleri terk etti" diye değerlendirdi.

“Kişilik nakli geçirdiğini düşünebilirsiniz”

74 yaşındaki Kılıçdaroğlu'nun, ikinci turda Türkiye'nin kararsız seçmenini etkilemek için "iyi kalpli ve dede kimliğinden sıyrıldığı" belirten gazete şunları yazdı:  

Türk muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen perşembe günü sahneye çıktığında, onun kişilik nakli geçirdiğini düşünebilirsiniz.

Demokrasiye ve çoğulculuğa dönüşten bahseden ve kampanya yolunda elleriyle kalp şekilleri yapmaya başlayan dede figürü gitmişti.

"Erdoğan'ın gerisinde kaldıktan sonra katı bir milliyetçiye dönüştü"

"Geçen pazar günü yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerisinde kaldıktan sonra Suriyeli mültecileri evlerine gönderme hedefini tekrarlarken katı bir milliyetçiye dönüştü. Önümüzdeki pazar günü ikinci tura gidilecek."

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083070/the-timestan-kilicdaroglu-yorumu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.