Koru Mahallesi’ndeki Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor!

Koru Mahallesi’nde başlatılan Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nde çalışmalar sürüyor. Projenin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.
Ecem Çetin
|
23 Mayıs 2023, Salı - 14:54
Koru Mahallesi’ndeki Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), vatandaşlardan gelen talep üzerine  Koru Mahallesi’ndeki Ankaralılar Caddesi üzerinde başlattığı "Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi"nin  yüzde 30’u tamamlandı

"Otopark ve Kent Meydanı Projesi" nin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

12 bin 952 metrekarelik kapalı otopark,  330 normal araç, 23 elektrikli araç ve 22 engelli araç kapasiteli olacak. Kamera sistemleri, otomasyon altyapısı, havalandırma, aydınlatma sistemleri, yangın söndürme, acil durum yönlendirmeleri ile  modern ve güvenli bir otopark inşa edilecek.  

483 metrekaresi kapalı olan toplam 9 bin 211 metrekarelik kısmında da süs havuzu, su perdeleri, amfi tiyatro, seyir terasları, oturma alanları ile büfeler yer alacak.

"Bizim için emirdir"

ABB Başkanı Mansur Yavaş, çalışmalarla ilgili  sosyal medya hesabından, "Vatandaşımızın istekleri bizim için emirdir. Koru Mahallesi sakinlerinden gelen talepler üzerine yapımına başladığımız Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nin inşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz" paylaşımında bulundu. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083260/koru-mahallesindeki-kapali-otopark-ve-kent-meydani-projesinde-calismalar-hizla-devam-ediyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.