Fuat Oktay'dan CHP ve Zafer Partisi arasında imzalanan protokol ile ilgili açıklama

Birlik Vakıf Ankara Şubesi tarafından düzenlenen sohbet programına katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP ile Zafer Partisi arasında imzalanan protokole ilişkin ''CHP ve Millet İttifakı açısından yüz kızartıcı bir metin.'' ifadelerini kullandı.
Ankara Masası
|
26 Mayıs 2023, Cuma - 05:59
Fuat Oktay'dan CHP ve Zafer Partisi arasında imzalanan protokol ile ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Birlik Vakıf Ankara Şubesi tarafından düzenlenen sohbet programına katıldı. Oktay, burada yaptığı konuşmada, CHP ile Zafer Partisi arasında imzalanan protokolü anımsatarak, “Yaptıkları 7 maddelik protokol metnine bakın tersinden okuyun. CHP ve Millet İttifakı açısından yüz kızartıcı bir metin. Yoksa Ümit Özdağ açısından başarılı bir metin. Ülkenin Cumhurbaşkanlığına aday olan birisine söylediği şu; ‘Ben sana güvenmiyorum. Senin terör örgütleriyle mücadele edebileceğine inanmıyorum' diyor. Türkiye’nin milli üniter yapısını koruyacağına inanmıyorum, diyor. Yazılı hale getirelim, diyor. Sen vatandaşlığın da tanımını değiştireceksin inanmıyorum, diyor. Bizim bir şey yapmamıza gerek yok aslında kendileri kendilerini ele veriyorlar. Neyin gerçek neyin algı olduğunu milletimiz görüyor” şeklinde konuştu.

“Bizdeki gelenek şudur; eğer bir şeyi yapamadıysak onun vebali bizdedir”

Oktay, “Bizim Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’ndan farkımızı ben söyleyeyim. Aslında tek bir şikayette bulunmadık. Hiç kimseye parmak göstermedik, suçlamadık. Bizdeki gelenek şudur; eğer bir şeyi yapamadıysak onun vebali bizdedir. Bir şeyi eksik yapmışızdır. Kılıçdaroğlu ve ekibinde de tam tersi vardır; genelde suçlu olan milletimizdir. Kurumlardır. Her seçim yenilgisinde dikkat ederseniz Anadolu Ajansı’yla başlarlar, TRT ile devam ederler ve sıradan hepsi herkes suçludur. Depremzedelerimizi bile bu konuyla akla ziyan bir yaklaşımla onları dahi rencide edecek açıklamalarla onları bile suçlu ilan eden bir yaklaşım” dedi.

“Kendi aralarında bir ittifakları kalmadı”

Muhalefetin söylemleriyle toplumun birçok kesimini tehdit ettiğini belirten Oktay, “Gençlere, çalışanlara, memurlara korku pompalıyor. Yabancı yatırımcıları tehdit ediyor. Kendi aralarında bir ittifakları kalmadı. Bu millet terörle arana mesafe koymazsan sana iktidar yolu açmaz. Allah'tan üçüncü tur yok. Sabah kalkıp rüzgar ne taraftan ediyorsa tutum belirlerseniz bu samimiyetsizliktir. Rehavete kapılmadan durmak yok yola devam diyeceğiz. Yolumuz Türkiye Yüzyılı’nın inşası. Altyapı oluşturduğumuz Türkiye’de üst yapı oluşturacağız. Liyakat diye dolaşıyorlar ortada. Kendi veri iletişimini bile sağlayamayacak kadar teknoloji yoksunu bunlar” ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083602/fuat-oktaydan-chp-ve-zafer-partisi-arasinda-imzalanan-protokol-ile-ilgili-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.