Bakan Vedat Bilgin asgari ücret için o rakama dikkat çekti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında düzenleme yapılacak asgari ücretin 500 dolar civarında olacağını söyledi.
Murat Saltan
|
26 Mayıs 2023, Cuma - 10:24
Bakan Vedat Bilgin asgari ücret için o rakama dikkat çekti

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Habertürk'e konuk oldu.

Gazeteci Kübra Par'ın "Asgari ücrete ara zam ne kadar olur?" sorusuna yanıt veren Bakan Bilgin, heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

"Asgari ücretin belirlenme sürecinde bizim yasal prosedürümüz var. Öncelikle Asgari Ücret Komisyonu diye bir komisyonumuz var. Bu komisyon kararları veriyor." diyen Bilgin "Biz buna göre değerlendiriyoruz. Şimdi benim buradan bir rakam açıklamam doğru olmaz. Ama şunu söylüyorum, 500 dolara tekabül eden bir alım gücünün Türkiye'nin asgari ücrette korumasının, sadece asgari ücretliler için değil diğer ücretli çalışanların yukarıya doğru belirlenmesi konusunda da önemli." ifadelerini kullandı.

" Akılda kalsın diye 500 dolar diyorum"

Düzenlemenin temmuz ayı içerisinde yapılacağının altını çizen Bilgin "Çünkü orada paranın reel değerini satın alma gücünü değerlendiren bir durum var. Raporları kurulda değerlendiriyoruz. Akılda kalsın diye 500 dolar diyorum. Yoksa 500 dolara endekslemek istemiyorum." şeklinde konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083627/bakan-vedat-bilgin-asgari-ucret-icin-o-rakama-dikkat-cekti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.