Volkan Demirel'den Beşiktaş'a şampiyonluk tepkisi

Kahramanmaraş depremlerinde oyuncusunu kaybeden Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, Beşiktaş'ın 3 puan silinme ve şampiyonluk sözlerine değindi. Beşiktaş'ın tavrına tepki gösteren Demirel, "Benim oyuncum ölmüş, senin 3 puanın silinse ne olur?" dedi.
Onur Çetinkaya
|
26 Mayıs 2023, Cuma - 10:50
Volkan Demirel'den Beşiktaş'a şampiyonluk tepkisi

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından  Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekilme kararı almıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK'nın kalan maçlarında 3-0 hükmen yenik sayılacaklarını açıkladı.

İki takımın çekilme kararının ardından müsabaka haftası takımlar hükmen galip sayılarak üç puanı hanelerine yazdırdı.

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş ise duruma itirazda bulunmuş ve tartışmalara neden olmuştu.

Bu konuda bir adım daha öne geçen Beşiktaş TFF'ye tepki olarak  lig sonunda şampiyonluk kutlaması gerçekleştireceklerini açıkladı.

Demirel'den Beşiktaş'a tepki 

Depremde futbolcusu  Christian Atsu ve Sportif Direktör Taner Savut'u  kaybeden Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, Beşiktaş'ın 3 puan silinme ve şampiyonluk sözlerine değindi.

Beşiktaş'ın tavrına tepki gösteren Demirel, "Benim oyuncum ölmüş, senin 3 puanın silinse ne olur?" ifadelerini kullandı. 

Demirel, "Alınan puanlar veya oynanan, oynanmayan maçlar sayılsın, sayılmasın... Bunları konuşmak bile şu anki ortamda bence çok yanlış. Ben bu konu hakkında konuşmamayı tercih etmelerini diliyorum. Çünkü yakışmıyor. Bana çok ufak hesaplar gibi geldi. Çünkü Hatay silinmiş. Acıları tekrar tazelemek istemem ama benim bir oyuncum, bir sportif direktörüm hayatını kaybetmiş. Bunlar hayattan silinmiş, senin 3 puanın silinse ne olur? Şampiyon olsan ne olur, küme düşsen ne olur?" dedi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083629/volkan-demirelden-besiktasa-sampiyonluk-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.