Gündemdeki Melek Mosso açıklama yaptı ve konserini iptal etti!

Şarkıcı Melek Mosso, ödül törenindeki konuşması ve AK Partili kadına küfür eden kadını paylaşmasıyla ilgili açıklama yaptı. Mosso, ayrıca bugün ki konserini de iptal ettiğini duyurdu
Ecem Çetin
|
08 Haziran 2023, Perşembe - 10:31
Gündemdeki Melek Mosso açıklama yaptı ve konserini iptal etti!

Son dönemde yaptığı açıklamalar ve paylaşımlarıyla gündemde olan ünlü şarkıcı Melek Mosso, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

"Esprim amacını aştı çok üzücü"

Şarkıcı seçim sürecinde AK Partili bir kadına küfür ederek röportaj yapan kadını paylaştığı ve onun gibi giyinerek "Seçim kombinim" ifadeleriyle yaptığı paylaşıma ilişkin şunları söyledi;

"Seçim kombini' diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir, tanımayanlara da ben, açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum."

Melek Mosso, geçtiğimiz günlerde  "en güçlü cover şarkı" ödülüne layık görüldüğü PowerTürk Müzik Ödülleri'nde yaptığı konuşmayla da gündeme gelmişti Şarkıcı, " "Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

"Konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını asla arzu etmem"

Mosso, ödül törenindeki konuşmasına ilişkin, "Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi... Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem." 

"8 Haziran'daki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum"

Melek Mosso, şöyle devam etti;

"Şimdi, günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayri olmadan, bir olma.. Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 Haziran'daki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak isteyenlerle pek yakında buluşacağız. Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Bu vesileyle kırdığım, incittiğim herkesten de özür dilerim. Hepinizi seviyorum."

http://www.ankaramasasi.com/haber/2085288/gundemdeki-melek-mosso-aciklama-yapti-ve-konserini-iptal-etti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.