Mansur Yavaş, Ulus esnafıyla bir araya geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentin en kalabalık merkezlerinden Ulus'ta esnafla buluştu. Ulus Projeleri Değerlendirmeleri ve Bilgilendirme Toplantısı kapsamında esnafı dinleyen Yavaş, "Ulus’un çehresinin ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Ulus’ta çok daha canlı bir görüntü olacak” dedi.
Ankara Masası
|
16 Temmuz 2023, Pazar - 11:36
Mansur Yavaş, Ulus esnafıyla bir araya geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni görünümüne kavuşmak için gün sayan Ulus esnafıyla Ulus Projeleri Değerlendirmeleri ve Bilgilendirme Toplantısı'nda bir araya geldi.

Mansur Yavaş, restorasyon çalışmaları tamamlanan Ulus İş Hanı’nda düzenlenen toplantıda esnafın sorunlarını dinleyen Yavaş, bölgede yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu.

" Turistler tarihi mekânları görmek isteyeceklerdir"

Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi kapsamında bölgeyi canlandıracak çalışmaların yapıldığını belirterek konuşmasına başlayan Yavaş, “Tarihi Kent Merkezi dendiğinde sadece Ulus Meydanı’nı anlamamak lazım… Turistler tarihi mekânları görmek isteyeceklerdir.  Dolayısıyla proje bir bütün… Buralar yayalaştığı zaman bir anlam ifade edecek ve turist gelecek” diye konuştu.

Yavaş sözlerine şöyle devam etti:

"Ulus’un canlanmasını ve buradaki esnafın iyi iş yapmasını amaçlıyoruz. Ulus’un çehresinin ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Ulus da çok daha canlı bir görüntü olacak"

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir ödemiş Ulus ve çevresinde hayata geçirilecek projeler hakkında sunum yaparak bölge esnafına bilgi verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2090270/mansur-yavas-ulus-esnafiyla-bir-araya-geldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.