Tehdit e-postasına tutuklama

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
01 Haziran 2020 10:14
Tehdit e-postasına tutuklama
HM
Haber Merkezi Editör

Hrant Dink Vakfına yönelik tehdide tutuklama.

Hrant Dink Vakfına tehdit içerikli elektronik posta gönderdiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Hrant Dink Vakfı'na mail yoluyla yapılan tehdide ilişkin soruşturma kapsamında Konya'da gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen ve savcılık ifadesinin ardından nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüpheli H.A'nın sorgusu tamamlandı.

H.A.’nın sosyal medya paylaşım sitesi Facebook’ta Ermeniler’in yaptığı katliamlara ilişkin videolar izlediği ve bunun etkisiyle tehdit e-postalarını attığını söylediği öğrenildi. H.A.’nın Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’e ve avukatına “Ya terk edersiniz, ya ölürsünüz. Bu sefer o avukat ölecek” dediği kaydedildi. Öte yandan H.A.’nın vakfa tehdit e-postası atmadan önce birkaç kez telefon ile ulaşmaya çalıştığı da kaydedildi.

Şüphelinin, 3 yıldan 7,5 yıla kadar hapis cezası öngörülen Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 106/2-b maddesi kapsamındaki, "kişinin kendisini tanınmayacak bir hale koyması suretiyle, imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit etmesi" suçunu birden fazla işlediği gerekçesiyle tutuklanmasına hükmedildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı soruşturma kapsamında şüpheli mailin atıldığı hesabın sahibi olan H.A. Konya'da gözaltına alınmış ve İstanbul'a getirilmişti. H.A'nın, "kasten yaralama, tehdit ve hakaret" suçlarından kaydı olduğu tespit edilmişti.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.