Harry Styles kimdir?

One Direction grubundan bilinen Watermelon Sugar, Sign of the Times, Adore You ve Fallin solo şarkılarıyla ve özel hayatı ile dilden dile dolaşan, geniş bir hayran çoğunluğuna sahip Harry Styles kimdir?
Ahmet Can Özkaya
|
14 Eylül 2023, Perşembe - 09:57
Harry Styles kimdir?

Harry Edward Styles, ya da bilinen adıyla Harry Styles 1 Şubat 1994, Worcestershire, İngiltere'de dünyaya geldi.

İlk sahnesi ve müziğe adımı

Şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu olan Harry, çocukluğundan bu yana olan müzik merakı ile 2010 yılında kariyerinde ilk defa müzik yarışması olan The X Factor'de solo yarışmacı olarak başladı.

Gösteri sırasında Louis Tomlinson, Liam Payne, Niall Horan ve Zayn Malik ile One Direction grubunu kurarak yarışmayı üçüncü olarak tamamladılar. Ancak grup, 2016 yılında hiatusa girdi ve Styles, solo kariyerine başladı.


Solo albümleriyle de başarılara koşmaya devam etti

Harry'nin ilk solo albümü "Harry Styles", 2017 yılında yayınlandı ve dünya çapında büyük bir başarı elde etti. Albüm, İngiltere ve ABD'de bir numaraya ulaştı ve ABD'de bir milyondan fazla kopya sattı. Albümden çıkan "Sign of the Times" ve "Kiwi" Single'ları da dünya çapında hızlı yayıldı ve hit oldu.


Styles'ın ikinci solo albümü olan "Fine Line", 2019 yılında yayınlandı ve yine dünya çapında büyük bir başarı elde etti. Albüm, İngiltere ve ABD'de bir numaraya ulaştı ve ABD'de iki milyondan fazla kopya sattı. Albümden çıkan "Watermelon Sugar" ve "Adore You" single'ları da dünya çapında büyük hit oldu.


İngiliz şarkıcı, 2021 yılında "En İyi Pop Solo Performans" kategorisinde Grammy Ödülü kazandı. Aynı yıl, Vogue dergisinin kapağında tek başına yer almıştı.


Harry, müzik kariyerinin yanı sıra oyunculukla da ilgilenmektedir. 2017 yılında Christopher Nolan'ın yönettiği "Dunkirk" filminde rol aldı. 2022 yılında ise "My Policeman" ve "Dert Etme Sevgilim" filmlerinde rol aldı.

Kendine has tarz ve müzik ile bir çok gencin idolü

Styles, günümüzün en popüler ve başarılı müzik sanatçılarından biridir. Tarzıyla ve tavırlarıyla birçok gencin idolü haline gelmiştir. Şarkıları ve albümleri dünya çapında milyonlarca satmıştır. Oyunculuk kariyerinde de başarılı işlere imza atmıştır.

Özel Hayatı

Harry Styles'ın özel hayatı, hayranları tarafından yakından takip edilse de Harry, ilişkilerini kamuoyundan gizli tutmayı tercih ediyor, ancak geçmişte birkaç ilişkisi olduğu herkes tarafından bilinmekte.

Harry'nin ilk bilinen ilişkisi, One Direction'ın ilk çıkışını yaptığı dönemden beri arkadaşı olduğu Taylor Swift'ileydi. Çift, 2012'den 2013'e kadar birlikteydi.

2015'te ise model Kendall Jenner ile çıkmaya başlamıştı, ancak çift, 2016 yılında ayrılık kararı almıştı.

2017'den 2018'e kadar da model Camille Rowe ile çıktı.

2020'den 2021'e kadar Olivia Wilde ile çıkan Harry, Wilde'ın yönettiği ve onun da rol aldığı "Don't Worry Darling" filminin setinde tanıştıkları biliniyor.

Ancak şu an bir ilişkisi olup olmadığı bilinmiyor.

Şu anda 29 yaşında olan Harry Styles, müzik ve oyunculuk kariyerine önümüzdeki yıllarda da daha büyük başarılara imza atacağı öngörülmektedir.

Diskografi

Harry Styles (2017)

Singles: "Sign of the Times", "Two Ghosts", "Kiwi", "Ever Since New York", "Just Like You"

Fine Line (2019)

Singles: "Lights Up", "Watermelon Sugar", "Falling", "Adore You", "Fine Line"

Harry's House (2022)

Singles: "As It Was", "Late Night Talking", "Music For a Sushi Restaurant", "Daydreaming", "Harry's House"

Filmografisi

Dunkirk (2017) - Alex rolünde
My Policeman (2022) - Tom Burgess rolünde
Don't Worry Darling (2022) - Jack rolünde

Ödülleri

2021 Grammy Ödülleri - En İyi Pop Solo Performans ("Watermelon Sugar")
2019 Brit Ödülleri - Yılın Albümü (Fine Line)
2019 American Music Ödülleri - Favori Pop/Rock Erkek Sanatçı
2019 Billboard Müzik Ödülleri - Top Billboard 200 Albümü (Fine Line)
2019 Billboard Müzik Ödülleri - Top Pop Solo Artist

http://www.ankaramasasi.com/haber/2099075/harry-styles-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.