Üniversitelerin 2 Yıllık Bilgisayar Operatörlüğü 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Bilgisayar Operatörlüğü bölümü, bilgisayarların ve diğer bilgi teknolojisi ekipmanlarının kullanımı, bakımı ve işletilmesi konusunda eğitim veren bir programdır. Bu bölüm, öğrencilere temel bilgisayar becerilerini kazandırırken, ofis otomasyonu, ağ yönetimi, veritabanı işlemleri ve yazılım uygulamaları gibi konularda da eğitim sunar. Bu bölümü tercih edecekler için Üniversitelerin 2 Yıllık Bilgisayar Operatörlüğü 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması şu şekildedir:
Büşra Ünal
|
15 Eylül 2023, Cuma - 18:30
Üniversitelerin 2 Yıllık Bilgisayar Operatörlüğü 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Bilgisayar Operatörlüğü bölümü, bilgisayarların ve diğer bilgi teknolojisi ekipmanlarının kullanımı, bakımı ve işletilmesi konusunda eğitim veren bir programdır. Bu bölüm, öğrencilere temel bilgisayar becerilerini kazandırırken, ofis otomasyonu, ağ yönetimi, veritabanı işlemleri ve yazılım uygulamaları gibi konularda da eğitim sunar.

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümünde Öğretilen Bazı Konular:

  • Bilgisayar donanımı ve yazılımı hakkında temel bilgiler, işletim sistemi kullanımı, dosya yönetimi ve temel ofis uygulamaları.
  • Ofis uygulamalarının kullanımı, metin işleme, elektronik tablolar, sunum yazılımları ve veritabanı yönetimi.
  • Temel ağ kavramları, ağ yönetimi ve ağ güvenliği.
  • Veritabanı oluşturma, sorgulama ve veri raporlama işlemleri.
  • İşletim sistemi ayarları, güncelleme işlemleri ve temel sistem bakımı.
  • Bilgisayar donanımının temel bakımı, yedekleme işlemleri ve sorun giderme.
  • Özel yazılımların kullanımı ve farklı işletim sistemlerinin özellikleri.

Mezunlar, Bilgisayar Operatörlüğü bölümünden sonra çeşitli sektörlerde iş bulabilirler. Kariyer seçenekleri arasında bilgisayar operatörü, teknik destek uzmanı, sistem yöneticisi yardımcısı, ofis yönetimi ve sekreterlik gibi pozisyonlar yer alabilir. Ayrıca, bu bölüm mezunları, bilgi teknolojileri destek hizmetleri sağlayan şirketlerde veya kamu sektöründe çalışabilirler.

Bilgisayar Operatörlüğü bölümü, bilgisayar kullanımına dayalı pratik beceriler kazanmak isteyenler için iyi bir seçenek olabilir ve bu beceriler birçok iş alanında gereklidir. 

Ancak, teknolojinin hızla değiştiği bir dünyada, mezunların sürekli olarak güncel bilgilere ve yeni teknolojilere uyum sağlama yeteneğine sahip olmaları önemlidir.

Üniversitelerin 2 Yıllık Bilgisayar Operatörlüğü 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması şu şekildedir: 

Üniversite AdıBölüm AdıPuan
Türü
KON.YER.Taban PuanıSıralama
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul) (Kütahya) (Devlet)Bilgisayar OperatörlüğüTYT4040275,95241.202.341
Anadolu Üniversitesi (Engelliler Entegre Yüksekokul) (Eskişehir) (Devlet)Bilgisayar Operatörlüğü (Engelli)TYT1010264,27651.378.929
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul) (Kütahya) (Devlet)Bilgisayar Operatörlüğü (İ.Ö.)TYT3030259,63081.453.438


http://www.ankaramasasi.com/haber/2099517/universitelerin-2-yillik-bilgisayar-operatorlugu-2024-taban-puanlari-ve-basari-siralamasi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.