Nejat İşler kimdir?

Ünlü oyuncu Nejat İşler’in hastaneye kaldırıldığı iddiaları üzerine, trend aramalar arasına giren Nejat İşler kimdir? sorusuna bazı vatandaşlar cevap arıyor.
Büşra Bayrak
|
16 Eylül 2023, Cumartesi - 11:11
Nejat İşler kimdir?

Ünlü Türk oyuncu Nejat İşler’in 2014 yılında yaşadığı septik şokun ardından bir kez daha hastaneye kaldırıldığı iddialarının gündeme gelmesi üzerine Nejat İşler’in hayatı merak konusu oldu. 

Nejat İşler kaç yaşında ve nereli?

Aile dizisinde hayat verdiği Cihan Soykan karakteriyle bu sıralar adından çok söz ettiren Nejat İşler, 29 Şubat 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

51 yaşında olan oyuncu 1,82 boyundadır ve Balık burcudur. 

Türk tiyatrosu, televizyon dizileri ve sinema alanlarında önemli bir yer edinmiş bir oyuncudur.

İlk ve ortaokul eğitiminin ardından Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam etti. Lise döneminde okulun tiyatro kulübünde yer aldı.  Lise eğitimini tamamlayan İşler, üniversite sınavını kazanamayınca türlü işlerde çalışıp kendi parasını kazanmaya başladı.

Nejat İşler'in kariyeri

Bir gün Taksim’de dolaştığı sırada Danton’un Ölümü adlı oyuna denk gelip izleyen İşler,o gün tiyatroya dönmeye karar verdi. Dayısının yanına Eskişehir’e giderek konservatuvar sınavına hazırlandı.

1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümünü kazandı. Mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1994 yılında TGRT'de yayımlanan, rol aldığı televizyon dizisi Gurur'dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir gibi dizilerde rol aldı. Asıl popülerliğini ise "Gülbeyaz" ve "Aliye" adlı dizilerde yakaladı. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası'nda rol aldı. Mustafa Hakkında Her Şey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

Nejat İşler'in kariyeri boyunca birçok tiyatro oyununda rol aldı ve birçok önemli projede yer aldı. Sinema dünyasında da birçok filmde rol aldı ve performanslarıyla dikkat çekti. Kaybedenler Kulübü, Kış Uykusu, Ejder Kapanı, Barda gibi popüler Türk filmlerinde oynamıştır. Ayrıca Gülbeyaz, Aliye, Keşanlı Ali Destanı, Çukur, Aile gibi birçok televizyon dizilerinde de başarılı performanslar sergilemiştir.

Nejat İşler, Türkiye'de tanınmış ve sevilen bir oyuncu olarak bilinir. İşler oyunculuk kariyerine 10’dan fazla ödül sığdırmıştır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2099669/nejat-isler-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.