Real Madrid başkanı kimdir?

Real Madrid başkanı kimdir? hakkında merak edilenler...
Ebru Edem
|
16 Eylül 2023, Cumartesi - 23:34
Real Madrid başkanı kimdir?


2023 yılı itibarıyla Real Madrid'in başkanı Florentino Pérez'dir. Pérez, 2000 yılından bu yana kulübün başkanlığını yürütmektedir. Pérez, Real Madrid'in en başarılı başkanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kulübün 14 La Liga şampiyonluğu, 4 UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve 2 FIFA Kulüpler Dünya Kupası şampiyonluğu sırasında başkanlık yapmıştır.

Florentino Pérez, 8 Mart 1947 tarihinde Madrid'de doğmuştur. Madrid Üniversitesi'nde hukuk eğitimi almıştır. Mezun olduktan sonra inşaat sektöründe çalışmaya başlamıştır. 1992 yılında ACS adlı inşaat şirketinin CEO'su olmuştur.

Pérez, 1995 yılında Real Madrid'in başkanlığına aday olmuştur. Ancak, seçimi kaybederek başkanlığı Vicente Calderón'a bırakmıştır. 2000 yılında tekrar başkanlığa aday olan Pérez, bu kez seçimi kazanarak kulübün başına geçmiştir.

Pérez, başkanlığında Real Madrid'i Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden biri haline getirmiştir. Kulüp, Pérez'in başkanlığında 14 La Liga şampiyonluğu, 4 UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve 2 FIFA Kulüpler Dünya Kupası şampiyonluğu kazanmıştır.

Pérez, aynı zamanda Real Madrid'in Santiago Bernabéu Stadyumu'nun yenilenmesini de finanse etmiştir. Stadyumun yenilenmesi, 2023 yılında tamamlanmıştır.

Florentino Pérez, Real Madrid'in en başarılı başkanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kulübün Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden biri haline gelmesinde önemli bir rol oynamıştır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2099804/real-madrid-baskani-kimdir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.