AK Parti'nin yerel seçim stratejisi

AK Parti'nin yerel seçimi genel seçim havasına sokmadan, bugüne kadar yapılan hizmetleri gündeme getireceği iddia edildi. Seçim boyunca CHP belediyeciliği ile kıyaslamaya gidilecek. Ak Parti'nin İstanbul adayının ise kasımdan önce açıklanması beklenmiyor.
Murat Saltan
|
17 Eylül 2023, Pazar - 10:11
AK Parti'nin yerel seçim stratejisi

Genel ve cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Türk siyaseti 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere odaklandı. 

Yerel seçimler öncesi gözlerin çevrildiği il ise İstanbul oldu. AK Parti'nin İstanbul adayının kim olacağı sorusu ise en çok merak edilenlerin başında geliyor.

AK Parti ve MHP'nin iş birliği yapmasına kesin gözüyle bakılan İstanbul'da kasım ayından önce bir adayın ortaya çıkmayacağı konuşuluyor. Adayın kim olacağı netleşmese de seçim stratejine yönelik bazı bilgilere ulaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti yerel seçimleri genel seçimler havasına sokmayacak. Belediye hizmetleri gündeme getirilecek. A K Parti ile CHP belediyeciliği kıyaslanacak, hatta yarıştırılacak. 

Gazeteduvar'ın haberine göre tabii bir de vaatler, önümüzdeki 5 yıla dair vizyon projeler sunulacak.  Seçmene iki belediyecilik arasındaki farklar mevcut bütçe kullanımları da ortaya dökülerek kalem kalem anlatılacak.

Seçim çalışmalarına kurultayların ardından hız verilmesi bekleniyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2099833/ak-partinin-yerel-secim-stratejisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.