Suç örgütü lideri Şerafettin Dadaş kimdir?

Kandıra Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesi emrini veren Şerafettin Dadaş kimdir? Şerafettin Dadaş'ın suçları nelerdir? Şerafettin Dadaş suç örgütü...
Murat Saltan
|
19 Eylül 2023, Salı - 09:39
Suç örgütü lideri Şerafettin Dadaş kimdir?

Şerafettin Dadaş, 1970 yılında Ankara'da doğdu. Ankara'da yaşayan bir suç örgütü lideridir. 2015 yılında Kandıra Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesi talimatını verdiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 

Dadaş, 1990'lı yıllarda Ankara'da çete faaliyetlerine başladı. 2000'li yıllarda ise Ankara'nın en büyük suç örgütlerinden birinin liderliğini üstlendi. Örgüt, uyuşturucu ticareti, silah kaçakçılığı, gasp ve adam kaçırma gibi suçlarla uğraşıyordu.

2015 yılında Kandıra Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk, Dadaş'ın adamları tarafından öldürüldü. Aktürk'ün öldürülmesinin nedeni, Dadaş'ın cezaevinde tutulan bir adamının kaçırılmasıydı. Dadaş, Aktürk'ün öldürülmesi talimatını verdiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

8 yıl boyunca firari olarak yaşayan Dadaş, yapılan başarılı operasyonla Alanya'da yakalandı.

Şerafettin Dadaş, Türkiye'nin en çok aranan suçlularından biriydi. Yakalanması, Türk güvenlik güçleri için önemli bir başarı olarak değerlendirildi.

İsmet Aktürk cinayeti, hain pusu

Şerafettin Dadaş kaldığı F Tipi Cezaevi'nin Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesi emrini verdi. 2015 yılında Aktürk'ün aracının yanına yaklaşan 34 KGZ 76 plakalı otomobilden peş peşe ateş açıldı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Aktürk, kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aktürk, evli ve 2 çocuk babasıydı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100244/suc-orgutu-lideri-serafettin-dadas-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.