Ernest olkowski kimdir?

“ernest olkowski was right” Türkçe ifadesiyle "Ernest Olkowski Haklıydı" -yazan siyah beyaz çıkartmalar adeta bir salgın gibi yayıldı. Dünyanın her yerinde bu çıkartmalarla karşılaşmak mümkün. Bu durum merak uyandırıyor. Ernest Olkowski kimdir? "Ernest Olkowski Haklıydı" çıkartmalarının anlamı nedir?
Ersin Küçükbarak
|
19 Eylül 2023, Salı - 09:45
Ernest olkowski kimdir?

Bir reklam projesi mi, gizemli bir olayın habercisi mi ya da tamamen bir küresel şaka mı?

"Ernest Olkowski Haklıydı" çıkartmaları sosyal medya aracılığıyla hatta kulaktan kulağa efsane gibi yayıldı.Herkes “ernest olkowski was right” ifadelerinin ardındaki esrar perdesini aralamaya çalışıyor.

"Ernest Olkowski kimdir?

İnternette araştırdığınızda Ernest Olkowski adında belirgin bir kimlik ortaya çıkmıyor. Bu isme ilişkin kayıtlar, paylaşımlar, doğum tarihi, doğduğu yer, nereli olduğu, boyu kaç, nerede yaşıyor gibi sorulara yanıt bulmak mümkün olmuyor. Bu da “Ernest Olkowski” adlı birinin var mı yada kurmaca bir karakter mi sorularını akla getiriyor.

"Ernest Olkowski Haklıydı" Çıkartmalarının anlamı ne?  

“ernest olkowski was right” ifadelerinin ardında bir aktivist olabileceği yorumları yapılıyor. Dikkatleri üzerine çekmeyi amaçlayan aktivistin böyle bir yol seçmiş olabileceği dile getiriliyor. Ancak bu tezi de doğrulayacak bir ipucu bulunmuyor.

ernestolkowskiwasright.com  web Sitesindeki Sayaç Ne Anlama Geliyor?

 "Ernest Olkowski Haklıydı" çıkartmalarında söz edilen web sitesini (ernestolkowskiwasright.com) ziyaret ettiğinizde geri ayan bir sayaçla karşılaşıyorsunuz. Sayacın 8 Mart 2024 tarihi saat 12:33:21’de sonlanacağı anlaşılıyor. Peki bu tarih bir anlam ifade ediyor mu? 8 Mart 2024 özel bir gün mü? Bu tarihin ne ifade ettiği veya bu tarihte ne olabileceği konularında bir bilgiye ratlanmıyor.

8 Mart 2024'te ne olabilir?

Herkes bu tarihe iklişkin özel bir gün olup olmadığını araştırıyor. Ernest Olkowski'nin web sitesindeki 8 Mart 2024 tarihine kadar geri sayan sayacın sırrını pek çok kişi çözmeye uğraşıyor.  8 Mart 2024’ün önemine ilişkin belirsizlik sürerken hiç bir kaynak, bu tarihte özel veya olağanüstü bir olayın olacağına dair bir bilgi sunmuyor.

Şaka mı, pazarlama mı, reklam projesi mi?

"Ernest Olkowski Haklıydı" ifadesi ve ilgili web sitesinin viral bir pazarlama kampanyası olabileceği akla gelen ilk ihtimal.

Sanatsal bir reklam projesi olabileceği gibi tamamen küresel bir şakadan ibaret olabileceğini de göz önünde bulundurmakta yarar var.

8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olması bu temayla bağlantılı olabileceğini de düşündürtüyor.

Gerçek şu ki “ernest olkowski was right” ifadesini dünyaya yayan ya da yayanlar her kimse amaçlarına ulaştı. "Ernest Olkowski Haklıydı" ifadesi tüm dünyada merak uyandırdı. Herkes saatlerini 8 Mart 2024’e ayarladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100245/ernest-olkowski-kimdir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.