Mustafa Destici'den "Gaziler Günü" mesajı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Destici mesajında, "Bin yılı aşkın süredir Anadolu'da var olmamızı, bin yıla yakın süredir yaşadığımız toprakları yönetmemizi, en fazla askeri gücümüze, o gücü anlamlı ve muzaffer kılan akla ve imana borçluyuz." ifadelerine yer verdi.
Onur Çetinkaya
|
19 Eylül 2023, Salı - 10:55
 Mustafa Destici'den "Gaziler Günü" mesajı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Destici, Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" ve "Mareşal" unvanı verilmesinin yıl dönümünün her yıl Gaziler Günü olarak kutlandığını belirtti.

Destici mesajında;

"Kazanılan bu başarı, yüksek heyetinizin iradesiyle kuvvet bulan ordumuzun iradesi sayesinde, düşman ordusunun iradesinin kırılması suretiyle belirmiştir. Bu sebeple ödüllendirişinizin gerçek muhatabı yine ordumuzdur.'' ''...Zaferden dolayı sizin kahramanlıklarınızla, sizin gösterdiğiniz nihayetsiz fedakarlıklar pahasına kazanılan bu büyük muzafferiyetlerin millet tarafından takdirini gösteren bu rütbe ve unvanı, ancak size mal ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftihar sermayesi olarak taşıyacağım.'' Mustafa Kemal, 20 Eylül 1921 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, 19 Eylül 1921’de, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, "Gazi" unvanı ve "Mareşal" rütbesi vermesine ithafen, 19 Eylül tarihini, 2003 yılından beri Gaziler Günü olarak kutluyoruz. Türk tarihinin hakim özelliği, bir savaşlar ve mücadeleler tarihi olmasıdır. Binlerce yıllık tarih yolculuğumuzda, bugün güçlü, hür ve bağımsız olmamızı, bu mücadele azmimize, o azmin kaynağı olan inanç ve değerlerimize, elbette o mücadeleyi veren gazilerimize ve şehitlerimize borçluyuz. Öncelikle görevlerinin her gününü ölüm riskiyle geçiren, onlar sayesinde geleceğe güvenle bakabildiğimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri’miz ve Emniyet Teşkilatı’mız olmak üzere, milletimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, güvenlik güçlerimizin mensuplarına, yerine getirmiş oldukları mukaddes görevlerde muvaffakiyetler diliyorum. Şehitlerimizi ve gazilerimiz rahmetle, saygıyla yad ediyorum." ifadelerine yer verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100258/mustafa-desticiden-gaziler-gunu-mesaji
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.