Ankara-Diyarbakır arası kaç km? Ankara-Diyarbakır otobüs bilet fiyatları

Ankara - Diyarbakır arası en çok seyahat edilen yollar arasında yer alıyor? Peki Ankara - Diyarbakır otobüs fiyatları ne kadar? Ankara - Diyarbakır arası kaç saat sürüyor?
Murat Saltan
|
19 Eylül 2023, Salı - 11:19
Ankara-Diyarbakır arası kaç km? Ankara-Diyarbakır otobüs bilet fiyatları

Türkiye'nin en ikinci büyük şehri olan Ankara, binlerce Diyarbakırlıya ev sahipliği yapmaktadır. İki büyük şehir arasından her yıl binlerce iki seyahat etmektedir.

En popüler yollardan biri olan Ankara - Diyarbakır arası karayolunun kaç km olduğu, bilet fiyatları ise en çok araştırılanlar arasında yer alıyor.

Ankara-Diyarbakır arası kaç saat?

Ankara ve Diyarbakır arasındaki mesafe, karayoluyla yaklaşık 1.002 kilometredir. Bu mesafeyi özel araçla kat etmek yaklaşık 11 saat sürmektedir. Otobüsle seyahat etmek ise yaklaşık 13 saat sürmektedir.

Ankara'dan Diyarbakır'a gitmek için en uygun rota, Ankara-Diyarbakır Otoyolu'dur. Bu otoyol, Ankara'dan başlayarak Niğde, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa'yı geçerek Diyarbakır'a ulaşmaktadır.

Ankara ve Diyarbakır arasındaki mesafeyi havayoluyla kat etmek ise yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Diyarbakır Havalimanı'na düzenli olarak uçuşlar yapılmaktadır.

Ankara-Diyarbakır arası otobüs bilet fiyatları

Ankara'dan Diyarbakır'a giden çok sayıda otobüs şirketi bulunmaktadır. En popüler şirketlerden bazıları şunlardır:

  • Kamil Koç
  • Metro Turizm
  • Pamukkale Turizm
  • Has Turizm
  • Süha Turizm
  • Öz Diyarbakır

Ankara'dan Diyarbakır'a giden otobüsler genellikle Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden (AŞTİ) kalkmaktadır. Diyarbakır'a varan otobüsler genellikle Diyarbakır Otogarı'nda durmaktadır.

Ankara'dan Diyarbakır'a otobüs bileti fiyatları, seyahat tarihinize, seyahat saatinize ve otobüs şirketinize göre değişmektedir. Ortalama olarak, Ankara'dan Diyarbakır'a otobüs bileti fiyatları 1000 TL - 1300 TL arasındadır.

Otobüs bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ankara'dan Diyarbakır'a otobüsle seyahat ederken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

  • Otobüs biletinizi seyahat tarihinizden en az 2-3 hafta önce rezerve etmenizi tavsiye ederiz. Bu, özellikle yoğun dönemlerde, en iyi fiyatları bulmanıza ve koltuk garantisi almanıza yardımcı olacaktır.
  • Otobüs yolculuğu sırasında rahat bir yolculuk için rahat kıyafetler ve ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, yanınıza bir kitap, dergi veya tablet gibi sizi eğlendirecek bir şeyler getirmeyi de unutmayın.
  • Otobüs yolculuğu sırasında susuz kalmamaya dikkat edin. Yanınıza bir şişe su veya içecek getirmeyi unutmayın.

Ankara'dan Diyarbakır'a otobüsle seyahat, Türkiye'nin iki büyük şehri arasında seyahat etmenin kolay ve rahat bir yoludur.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100265/ankara-diyarbakir-arasi-kac-km-ankara-diyarbakir-otobus-bilet-fiyatlari

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.