Ermeniler hükümet binası önünde toplandı

Ermenistan'da bir grup Ermeni, Azerbaycan'ın antiterör harekatı sonrası Erivan’daki hükümet binasının önünde toplanarak protestoda bulundu.
Mevlüt Peker
|
19 Eylül 2023, Salı - 21:57
Ermeniler hükümet binası önünde toplandı

Azerbaycan'ın Karabağ'da gerçekleştirdiği antiterör operasyonlarına tepki gösteren bir grup Ermeni, Erivan'da devlet dairelerinin bulunduğu bölgede toplanarak hükümeti eleştirdi.

Ermenistan'ın resmi medya organı Armenpress'in aktardığına göre, Erivan'ın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen göstericiler ve güvenlik kuvvetleri arasında zaman zaman tansiyon yükseldi. Bu süreçte, bazı protestocular yaralandı. Güvenlik güçleri, devlet binalarına yaklaşmayı engellemek için önlem aldı.

Ayrıca, protesto eylemini sürdüren bir grup Ermeni, Rusya'nın Erivan Büyükelçiliği'ne yürüyüş düzenleyerek elçilik kapısını kapattı. Göstericiler, Karabağ'da devam eden antiterör operasyonları sona erene kadar elçilik önündeki bu eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Azerbaycan'ın Karabağ'da Yürüttüğü Antiterör Operasyonları

  44 günlük İkinci Karabağ Savaşı'nın ardından, Ermenistan'ın Karabağ'da attığı adımlar bölgede gerilimi artırdı.

  Son dönemde, sözde Karabağ yönetimi, Azerbaycan askeri pozisyonlarına yaklaşmak, kendi savunma hatlarını güçlendirmek ve çeşitli sabotaj eylemleri gerçekleştirmek gibi provokatif adımlar attı.

  Ermeni silahlı unsurlar, geçtiğimiz aylarda Azerbaycan askeri mevzilerine düzenli olarak saldırılar düzenledi ve topraklara mayın yerleştirdi.

  Azerbaycan'ın, sözde Karabağ yönetiminin lağvedilmesi yönündeki çağrılarına rağmen, Ermeni güçlerinin denetimindeki bölgelerde 9 Eylül'de sözde "cumhurbaşkanlığı seçimleri" düzenlendi, bu da gerilimi daha da tırmandırdı.

  En son, Hocavent bölgesinde yer alan Ahmetbeyli-Fuzuli-Şuşa yolunda, Azerbaycan'a ait bir kamyon mayına basarak iki kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Olay yerine intikal eden polis aracı da başka bir mayına basınca, dört polis memuru şehit oldu.

  http://www.ankaramasasi.com/haber/2100405/ermeniler-hukumet-binasi-onunde-toplandi
  İlginizi Çekebilir

  Yorumlar (0)

  Yorumunuz İletilmiştir.