Şimşek: Görüşmelerimizin fon akışına katkısı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türk heyeti, ABD’de önemli temaslarda bulunmaya devam ediyor. Heyette yer alan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD'de yatırımcılarla buluşarak Türkiye'nin ekonomik görünümünü ve hedeflerini anlattı. Şimşek, "Bu görüşmelerimizin Türkiye'ye fon akışında katkısının olacağına inanıyorum" dedi.
Mevlüt Peker
|
19 Eylül 2023, Salı - 23:47
Şimşek: Görüşmelerimizin fon akışına katkısı olacak

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York'ta düzenlediği yatırımcı toplantıları hakkında, "Bu etkinliklerin Türkiye'ye sermaye girişini olumlu etkileyeceğini düşünüyorum" dedi.

Şimşek, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yatırımcılar için cazibesini koruduğunu belirtti.

New York'ta iş dünyası liderleri, fon idarecileri ve kredi derecelendirme ajanslarının üst kademesiyle yapıcı diyaloglar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Şimşek, gün içinde iki farklı büyük organizasyona katılarak Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünen geniş bir yatırımcı topluluğuna seslendiğini söyledi.

Şimşek, Goldman Sachs'ın ev sahipliği yaptığı ilk toplantıda, global fonların liderleriyle bir yuvarlak masa etkinliği düzenleyerek Türkiye'nin ekonomik hedeflerini ve stratejilerini paylaştığını dile getirdi.

"Bu toplantıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türkiye-ABD İş Konseyi ve Goldman Sachs'ın birlikte düzenlediği 13. Türkiye Yatırım Konferansı'nda da Türkiye'nin ekonomik geleceği hakkında bir sunum yaptım" diyen Şimşek, "Cumhurbaşkanımızın enflasyonla mücadele konusundaki politikalarımıza verdiği kesin destek, yatırımcıların politikalarımıza olan güvenini pekiştiriyor. Bu toplantıların Türkiye'ye sermaye girişini pozitif etkileyeceğine dair güçlü bir inancım var" şeklinde konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100412/simsek-gorusmelerimizin-fon-akisina-katkisi-olacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.