Hain saldırıya siyasetçilerden tepki

Ankara'da İçişleri Bakanlığı'nın önünde bir terör saldırısı yapıldı. Patlamaya ilişkin siyasi partilerden 'teröre lanet olsun' mesajları geldi.
Ersin Küçükbarak
|
01 Ekim 2023, Pazar - 11:28
Hain saldırıya siyasetçilerden tepki

Ankara güne İçişleri Bakanlığı’na yönelik bombalı saldırı girişimiyle uyandı.

Teröristlerden birisi kendisini patlatırken diğeri etkisiz hale getirildi.

Hain saldırıda 2 polis hafif yaralandı.

Saldırı sonrası siyasetçilerden patlamaya ilişkin açıklamalar geldi.

"TERÖRÜ LANETLİYORUZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Terörü lanetliyoruz. Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek. Ankara'da bombalı saldırı girişiminde bulunan teröristler güvenlik güçlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi. Bu alçak terör saldırısını engellerken yaralanan kahramanlarımıza şifa diliyoruz." ifadesini kullandı.

"TERÖRÜN KÖKÜ MİLLİ BİRLİK VE DAYANIŞMA RUHUYLA KAZINACAKTIR"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli terör saldırısını lanetlerken şunları ifade etti: "Türkiye Cumhuriyeti devleti toplumsal huzur ve güvenliği sağlama hususunda tavizsizdir. Terör örgütleri ve arkasındaki destekçileri ne yaparlarsa yapsınlar asla emellerine muvaffak olamayacaklardır. Bilinsin ki terörün kökü milli birlik ve dayanışma ruhuyla kazınacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü önünde yaralanan kahraman polislerimize acil şifa temennilerimle birlikte, Türk polis teşkilatına, aziz milletimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

“TERÖR BİR İNSANLIK SUÇUDUR”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki patlamaya ilişkin  “Terör bir insanlık suçudur. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülke olarak hep beraber mücadele edeceğiz, hain emellere asla fırsat vermeyeceğiz” mesajı paylaştı.

“BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİM”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de mesajında şöyle dedi:

“ Ankara Kızılay'da meydana gelen terör saldırısını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Saldırıyı etkisiz hâle getiren kahraman polislerimize yürekten teşekkür ediyor, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimize tekrarını yaşatmasın..."

"KAHPE BOMBALI SALDIRIYI ŞİDDETLE LÂNETLİYORUM"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de sosyal medyadan yaptğı paylaşımda "Ankara’da,TBMM, İçişleri Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz yakınında Gazi Meclisin açılacağı bu günde gerçekleştirilen hain ve kahpe bombalı saldırıyı şiddetle lânetliyor, saldırıda yaralanan 2 polis memuru kardeşimize ve içişleri-emniyet camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun." dedi.

“TERÖRE LANET OLSUN”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da şu paylaşımda bulundu:

"Teröre lanet olsun. Ankara'da İçişleri Bakanlığımıza yönelik terör saldırısını lanetliyorum. Saldırıda yaralanan kahraman güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi, milletimizi her türlü beladan muhafaza eylesin."

"TERÖRE VE ŞİDDETE KARŞI MİLLETÇE YAN YANA DURACAĞIZ"

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın mesajı ise şöyle: "Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Yaralanan emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Teröre ve şiddete karşı milletçe yan yana duracağız ve her zaman mücadele edeceğiz."

MANSUR YAVAŞ’TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da mesajında, "Kızılay'da hain teröristlerin düzenlediği patlamada yaralanan emniyet memurlarımıza acil şifalar diliyorum. İçişleri Bakanlığımız ve Sn. Ali Yerlikaya başta olmak üzere hepimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2102810/hain-saldiriya-siyasetcilerden-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.