Erdoğan'dan yeni anayasa ve terör mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 28. Dönem 2. Yasama Yılı Başladı. Yeni yasama yılının ilk Genel Kurul Toplantısı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni anayasa ve terör mesajı verdi.
Onur Çetinkaya
|
01 Ekim 2023, Pazar - 14:45
Erdoğan'dan yeni anayasa ve terör mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtuşmuş'un ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla konuşma gerçekleştirdi.

Yeni anayasa çağrısı 

Yeni anayasanın, yönetim sistemi tartışmalarını sona erdireceğini söyleyen Erdoğan, "Tüm milletvekillerini, tüm toplumsal kesimleri, bu konuda sözü ve teklifi olan herkesi yapıcı bir anlayışla, yeni anayasa çağrımıza katılmaya davet ediyoruz." diyerek çağrıda bulundu.

Konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı, "Türkiye’yi 12 Eylül’de darbe yönetiminin 41 yıl önce milletimizin sırtına sardığı mevcut anayasa kamburundan kurtarmak, hepimizin en öncelikli sorumluluğudur. 41 yıllık tarihinde uğradığı irili ufaklı 20’den fazla değişiklikle adeta yamalı bohçaya dönen bu anayasanın, 2023 Türkiye’sini taşıyamadığı açıktır." ifadelerini kullandı. 

 "Terörün son çırpınışlarıdır"


Ankara'da İçişleri Bakanlığına yönelik terör saldırısına değinen Erdoğan, terör örgütlerine göz dağı verdi.

Erdoğan,  Bu sabah, emniyet birimlerimizin vakitli müdahalesi neticesinde iki caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır. Vatandaşın huzuruna ve güvenliğine kast eden alçaklar, emellerine ulaşamamıştır, asla da ulaşamayacaktır."  dedi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2102836/erdogandan-yeni-anayasa-ve-teror-mesaji
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.