Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon liralık soruyu açtıran Ahmet Talha Dağlı kimdir?Ahmet Talha Dağlı kaç yaşında, nerede okuyor?

Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon liralık soruya ulaşan Ahmet Talha Dağlı'nın kim olduğu ve başarısının ardında yatan hikaye merak ediliyor. Ahmet Talha Dağlı kimdir? Ahmet Talha Dağlı nereli ve kaç yaşında? Ahmet Talha Dağlı ne kadar ödül kazandı?
Ersin Küçükbarak
|
01 Ekim 2023, Pazar - 20:41
Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon liralık soruyu açtıran Ahmet Talha Dağlı kimdir?Ahmet Talha Dağlı kaç yaşında, nerede okuyor?

 Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" ödülünü 5 milyon TL’ye çıkardı.

Yarışamaya bir soru eklenirken yarışmacılar yine 12. soruda 1 milyon TL’ye ulaşıyor.

ATV ekranlarında geçen hafta genç yarışmacı Ahmet Talha Dağlı, 500 bin liralık soruda çift joker hakkını kullanarak doğru yanıtı bildi.

Geçtiğimiz Haftanın 500 Bin TL'lik Sorusu ve Cevabı

Dağlı "Türkiye'de başbakanlık veya cumhurbaşkanlığı yapmış bu dört kişiden hangisinin tam adı yanlış yazılmıştır?" sorusuna Dağlı,  "Mahmut Turgut Özal" cevabını vererek 500 bin TL ödülün sahibi oldu.

5 Milyonluk Soruyu açtırabilecek mi?

Eğer Dağlı, bu akşamın 1 milyon TL'lik sorusunu doğru bilirse, 5 milyon liralık büyük ödül için sorulan soruyu da görmeye hak kazanan ilk yarışmacı da olacak..

Başarısıyla bir andan tüm Türkiye'nin dikkatini çeken genç yarışmacı ilgi odağı Ahmet Talha Dağlı kimdir? Ahmet Talha Dağlı nereli ve kaç yaşında? Kim Milyoner Olmak İster'de Ahmet Talha Dağlı kazandı mı, ne kadar, kaç TL kazandı? Soruları araştırılıyor

Ahmet Talha Dağlı kimdir, kaç yaşında?

Kim Milyoner Olmak İster?'de bu akşam izleyenleri ekrana kilitleyen 1 milyon liralık soruya ulaşan isim Ahmet Talha Dağlı 19 yaşında.

 Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde okuyan Dağlı, genç yaşına rağmen genel kültür bilgisiyle yarışmada iddiasını ortaya koydu.

 1 Milyon TL’lik soru ABD İç Savaşı'ndan geldi?

'1861-1865 arasındaki Amerikan İç Şavaşı sırasında hangisi açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiş ve kölelik yanlısı Güney konfederasyonuna ambargo uygulamıştır?' şeklindeki sorunun cevap şıkları şöyleydi: a) Fransa b) Osmanlı Devleti c) Avusturya-Macaristan d) Birleşik Krallık 

Bu sorular arasında uzun süre düşünen Ahmet Talha Dağlı soruya yanıt vermedi ve çekilmeyi tercih etti.

19 yaşındaki Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi öğrencisi Ahmet Talha Dağlı Kim Milyoner Olmak İster'den 500 bin TL ödül ile ayrıldı.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2102880/kim-milyoner-olmak-isterde-1-milyon-liralik-soruyu-actiran-ahmet-talha-dagli-kimdirahmet-talha-dagli-kac-yasinda-nerede-okuyor

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.