Gaziantep'te akıl almaz olay

Ankara Masası
|
01 Haziran 2020, Pazartesi - 12:11
Gaziantep'te akıl almaz olay

Gaziantep’te bir kişi, bayram boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağı kalkınca baba evine "geçmiş bayram ziyaretine" gitti. A.K isimli kişinin koronavirüs testi pozitif çıkınca, 66 kişi karantinaya alındı.

Olay, Gaziantep'in İslahiye ilçesine bağlı, merkeze 17 kilometre uzaklıktaki Şerikanlı Mahallesi'nde meydana geldi. 

Şahinbey’de ikamet eden ve organize sanayide çalışan A.K., geçmiş bayram ziyareti için İslahiye'nin Şerikanlı Mahallesi'nde ikamet eden babasının evine geldi.

İş arkadaşı pozitif çıkan A.K.'nin Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde verdiği testin sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine A.K., tedavi için Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesine sevk edildi.

12 ev karantinaya alındı

Bunun üzerine, A.K.'nin ziyaret ettiği öğrenilen Şerkanlı Mahallesi'nde 11, Yeşilyurt Mahallesi‘nde 1, Gaziantep merkeze bağlı Şahinbey’de 2 olmak üzere toplam 12 ev ve 66 kişi karantinaya alındı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve jandarma ekipleri tarafından yapılan filyasyon çalışması ile bu evler karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklandı. Karantinaya alınan evlerin girişlerine şerit çekilerek karantinada olduğuna dair uyarı yazısı asıldı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/21080/gaziantepte-akil-almaz-olay
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.