Ömer Çelik'ten açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Başkanları Çalışma Kampı'nda konuştu. CHP lideri Özel'in 'ön seçim' açıklamasını eleştiren Ömer Çelik, "Bu bir siyasal değişim değil, bu bir biyografi değişimidir" dedi.
Onur Çetinkaya
|
14 Kasım 2023, Salı - 11:47
Ömer Çelik'ten açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 13 yıldır genel başkanlık görevini yürüten Kemal Kılıçdaroğlu, 38.Olağan Kurultay'ının ardından başkanlığa veda etti.

Kılıçdaroğlu, koltuğunu seçimin galibi Özgür Özel'e devretti.

Genel başkan seçiminin ardından CHP'de gözler tüzük kurultayına çevrildi. 

25-26 Kasım'da yapılması planlanan kurultay için ise değişim söz konusu. Kurultayda, ön seçim zorunluluğunun yanı sıra milletvekilliğinde 3 dönem sınırlamasında gündemde. 

Özgür Özel'den ön seçime dair ilginç bir çıkış geldi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, "Ön seçim konusunda terminolojik bir fark var. Ön seçim yaparsak adayı belirledikten sonra 54 gün kalıyor. Fotoğraf çektirmesi, araç giydirmesi 45 günlük bir kampanya. Örgütümüzün tecrübeleri, ön seçim demeyelim sonucuna uyulacak temayül yok." dedi.

Özel'in yaptığı açıkla ile tüzüğün başka bir zamana bırakıldığı tartışmasına yol açtı.

Özel'e 'ön seçim' eleştirisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Başkanları Çalışma Kampı'nda konuştu. 

CHP lideri Özel'in 'ön seçim' açıklamasını eleştiren Ömer Çelik, "Bu bir siyasal değişim değil, bu bir biyografi değişimidir" dedi.


"Özel'in ilk vazgeçtiği sözü oldu"

Muhalefeti eleştiren  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik,  "Seçim zamanında bunları gördük, önceki Genel Başkan da 'demokrasi, çoğulculuk' demişti, kendileri gibi düşünmeyenleri tehdit etmeye, demokrasiyi zehirleyecek şekilde terör örgütlerine alan oluşturmaya başladılar. Şimdiki de geldi 'ön seçimle belirleyeceğiz' dedi, sonra 'ön seçim için yeterli takvim yok' diyor. CHP aynı CHP'dir. Kemal Kılıçdaroğlu hiç yoktan 'demokrat' gibi yapıyordu, şimdikinin ilk vazgeçtiği şey kendi sözü oldu. " ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2109958/omer-celikten-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.