Özgür Özel'den Erdoğan'a anayasa tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM'de ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Kurultayın kaybedeni yoktur diyen Özel, Barolar Birliği'nin eylemine destek vereceklerini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anayasa üzerinden tepki gösteren Özel, Erdoğan haddini bilsin. Bu 'darbe' girişiminde Erdoğan'a meydanı bırakmayız. " diye konuştu.
Onur Çetinkaya
|
14 Kasım 2023, Salı - 13:55
Özgür Özel'den Erdoğan'a anayasa tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi yeni Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM'de ilk grup toplantısını gerçekleştirdi.

Konuşmasının başında eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Özel, Kılıçdaroğluna vefalarını her zaman göstereceklerini söyledi.

Kurultayın kaybedeninin olmadığını vurgulayan CHP Lideri, partide eşitlik anlayışının olacağını belirtti.


 "Erdoğan haddini bilsin"

Can Atalay kararı sonrası AYM ile Yargıtay arasında yaşananlara değinen Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

CHP lideri,  Erdoğan haddini bilsin. Bu 'darbe' girişiminde Erdoğan'a meydanı bırakmayız. Erdoğan aklını başına topla, bindiğin dalı kesme. Çıkmış Anayasa değişikliği yapalım diyor. Sende anayasayı değiştirecek sayı yok." ifadelerini kullandı.

 "DİSK ile birlikte Ulus'a yürüyeceğiz"

Türkiye Barolar Birliği'nin eylemi ile ilgili konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, DİSK'in başlattığı yürüyüşe katılacaklarını duyurdu.

Özel, " Adalet noktasında ülkenin Cumhurbaşkanının da içinde bulunduğu bir darbe girişimiyle Anayasayı askıya alma fiili karşısında Barolar Birliği bir eylem yaptı onu hep birlikte destekledik. Şimdi bir başka yürüyüş var. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu İstanbul'dan Ankara'ya doğru yürüyor. Takip ediyoruz. Örgütlerimiz Eskişehir'de onlarla yürüyecekler. Vardıklarında ben ve grubum DİSK ile birlikte Ulus'a yürüyeceğiz, yeni yollarla tanışacaklar, yeni kabuklar işitmeye başlayacaklar. Değiştireceğiz bu ülkenin kaderini." diye seslendi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2109972/ozgur-ozelden-erdogana-anayasa-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.