Kassam Tugayları: 7 İsrail askerini etkisizleştirdik

Filistin’in en büyük siyasi partisi Hamas’ın işgale karşı direniş için oluşturduğu askeri kanadı Kassam Tugayları, Gazze’nin kuzeyinde 7 İsrail askerini etkisiz hale getirdiklerini duyurdu.
Mevlüt Peker
|
14 Kasım 2023, Salı - 18:52
Kassam Tugayları: 7 İsrail askerini etkisizleştirdik

Hamas'ın işgale karşı silahlı direniş için oluşturduğu İzzeddin el-Kassam Tugayları, mücahitlerin Gazze Şeridi’nin farklı noktalarında işgalci İsrail ordusuna ait birlikleri ve askeri araçları hedef aldığı ve 7 İsrail askerini etkisiz duruma getirdiği bilgisini verdi.

Kassam Tugayları’nın Telegram’daki hesabından yapılan yazılı açıklamada, Kassam Tugayları mensubu Filistinli direnişçilerin, Gazze şehrinin kuzeybatısında bulunan işgalci İsrail ordusuna ait 5 tank ile 2 buldozeri; top mermisi, Yasin 105 tanksavar füzesi ve el yapımı patlayıcılarla hedef alarak imha ettiğini bildirildi.

Kassam Tugayları’nın yazılı açıklamasında ayrıca, “Kassam mücahitleri, Gazze şehrinin kuzeyinde sıfır mesafeden 7 Siyonist askeri öldürdü ve aynı yerde bulunan iki personel taşıyıcı araç ve bir tankı Yasin 105 füzeleriyle hedef aldı.” denildi.

Kassam Tugayları mensubu mücahitlerin, Gazze şehrinin batısı, Cuhr ed-Dik ve Kerem Ebu Salim bölgelerindeki işgalci İsrail ordu birliklerine de roket ve top mermileriyle saldırılar gerçekleştirdiği ifade edildi.

Diğer taraftan, Kassam Tugayları'nın etkisiz hale getirdiğini duyurduğu 7 asker ile ilgili olarak İsrail ordusundan hiçbir açıklama gelmedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110012/kassam-tugaylari-7-israil-askerini-etkisizlestirdik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.