AB’den Ukrayna’ya kötü haber!

Almanya Savunma Bakanı, AB’nin Ukrayna'ya “1 milyon top mermisi sağlama” hedefini yerine getiremeyeceğini bildirdi.
Mevlüt Peker
|
14 Kasım 2023, Salı - 19:15
AB’den Ukrayna’ya kötü haber!

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Avrupa Birliği'nin (AB) Ukrayna'ya 1 milyon top mermisi sağlama hedefinin gelecek yılın ilkbaharına kadar yerine getirilemeyeceğini belirtti.

Brüksel'de gazetecilere açıklamalarda bulunan Pistorius, Ukrayna'nın altyapısına yönelik saldırıların artacağını öngörerek, hava savunmasının güçlendirilmesi ve altyapının korunmasının önemini vurguladı. Ayrıca, Almanya'nın Ukrayna'ya desteğini sürdüreceğini ifade etti.

Pistorius, Almanya'nın Ukrayna'ya 1 milyar avroluk destek paketi açıkladığını ve ABD'den sonra en fazla yardım sağlayan ülke olduğunu hatırlattı.

Almanya'da şu ana kadar 8 bin Ukraynalı askerin eğitim aldığını ve bu sayının yıl sonuna kadar 10 bine ulaşmasını umduğunu belirten Pistorius, eğitim programlarının devam edeceğini aktardı.

AB'nin Ukrayna'ya 1 milyon top mermisi sağlama sözü verdiği hatırlatıldığında, Pistorius bu hedefin gerçekleşmeyeceğini ve bu durumun kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Pistorius, Ukrayna'ya 1 milyon top mermisi sağlama taahhüdünün üretim kapasitesi sorunları nedeniyle gerçekleşmeyeceğini vurgulayarak, üretimin artırılması ve hızlandırılması gerektiğini belirtti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110016/abden-ukraynaya-kotu-haber
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.