California Federal Yönetim binasında Filistin gösterisi

ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'nin California eyaletindeki Federal Yönetim binası içinde bir grup gösterici tarafından Filistin'e destek gösterisi gerçekleştirildi.
Mevlüt Peker
|
14 Kasım 2023, Salı - 20:59
California Federal Yönetim binasında Filistin gösterisi

ABD'nin California eyaletinde, "Barış İçin Yahudi Sesi (JVP)" adlı sivil toplum örgütünün liderliğinde, Oakland bölgesinde Filistin'e destek amacıyla bir oturma eylemi gerçekleştirildi.

Yüzlerce kişi, Ronald V. Dellums Federal Yönetim binasında "Yahudiler ateşkes istiyor" yazılı pankartlarla eylem yaptı.

JVP, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, eylemde "katliama son verilmesi" talebinde bulunulduğunu ve çok sayıda göstericinin gözaltına alındığını duyurdu.

ABD tarihinin en büyük Filistin gösterisi olmuştu

"Washington'a Ulusal Yürüyüş: Özgür Filistin" adı altında 450'den fazla sivil toplum örgütünün desteğiyle gerçekleşen gösteri, ABD tarihindeki en büyük Filistin destek gösterisine de sahne olmuştu.

Washington DC'deki Freedom Plaza Meydanı'nda yapılan bu gösteriye, yüz binlerce kişi katıldı. Göstericiler, Filistin bayrakları ve destek pankartlarıyla donatılmıştı. Protestoyu düzenleyen ANSWER Koalisyonu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 300 binden fazla kişinin katıldığı bu gösterinin, "Washington DC'de ABD tarihindeki en büyük Filistin yanlısı miting" olduğunu belirtmişti.

Gösteride, Gazze'de hemen ateşkes çağrısı yapılırken, Joe Biden yönetiminden İsrail'e yönelik ABD yardımlarının durdurulması talep edilmişti. Göstericiler, konuşmaların ardından Beyaz Saray'a doğru yürüyüşe geçmişti.

ABD'nin diğer şehirlerinde de benzer Filistin destek gösterileri düzenlenmişti. New York, Los Angeles, Detroit ve Seattle gibi şehirlerde de Filistin'e destek gösterileri yapılmıştı. Manhattan'daki Herald Meydanı'nda toplanan 1000'den fazla gösterici, Gazze'de acil ateşkes çağrısında bulunarak trafiği engellemişti. Göstericiler, polisin yoğun güvenlik önlemleri altında Birleşmiş Milletler binasına doğru yürümüş ve sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağılmıştı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110023/california-federal-yonetim-binasinda-filistin-gosterisi
Etiketler: abd filistin
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.