İsrail, Şifa’nın yoğun bakım ünitesini vurdu

Uluslararası hukuku pervasızca çiğneyerek savaş ve insanlık suçu işlemeye devam eden İşgalci İsrail ordusu, Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesini vurdu.
Mevlüt Peker
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 00:01
İsrail, Şifa’nın yoğun bakım ünitesini vurdu

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde abluka altında tuttuğu Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine yönelik saldırısı, bölgedeki sağlık krizini derinleştirdi. Gazze Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülerde, yakıt sıkıntısı çeken hastanenin yoğun bakım ünitesinin vurulduğu ve doktorların patlama sonucu oluşan toz bulutları arasında zorlukla nefes aldıkları görüldü.

Saldırılar ve yakıt eksikliği nedeniyle, yoğun bakım hastaları acil olarak başka bir alana tahliye edildi. Ayrıca, hastanenin yenidoğan bölümünde kuvözlerden çıkarılan 30'dan fazla bebek, hastane personeli ve gönüllüler tarafından daha güvenli bir yere nakledildi. Doktorlar, bu bebeklerin normal şartlarda kuvözde kalmaları gerektiğini belirterek, üç bebeğin mevcut koşullar nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hastane koridorlarının yaralılar ve evleri bombalanarak yerinden edilen sivillerle dolu olduğu görüldü. Filistinli bir doktor, bebekleri taşıdıkları alanın özellikle prematüreler için uygun olmadığını vurguladı.

Bir videoda, İsrail ablukası nedeniyle hastaneye ulaşamayan gazetecilerin yerine, hastane personelinin yaşanan insani trajediyi aktardığı görüldü. Bir doktor, İsrail bombardımanında eşini kaybederek iki küçük çocuğunu annesiz bıraktığını ve onları hastanede yanına alarak çalışmaya devam ettiğini anlattı. Yoğun bakım doktoru İsam Radi, "Görevimin başındayken karım şehit oldu. Çocuklarımı burada yanıma almak zorunda kaldım. Hala görevimin başındayım. Tüm şartlara rağmen Allah’a hamd olsun." ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110054/israil-sifanin-yogun-bakim-unitesini-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.