El-Mümit esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

Allah’ın en güzel isimleri olan Esmaül Hüsna'nın bir parçası olan El-Mümit esmasının anlamı, önemi ve faziletleri üzerine yaptığımız detaylı incelemeyle karşınızdayız. El-Mümit esması ne anlama gelir? Bu özel esmanın olumlu etkileri nelerdir El-Mümit esması hakkında merak edilenleri ele aldık. İşte konuyla ilgili tüm derinlikler...
Zeliha Demirci
|
14 Kasım 2023, Salı - 23:17
El-Mümit esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

"El-Mümit", "Öldüren, hayatı sona erdiren" anlamına gelir. Bu isim, Allah'ın yaşamı sonlandırma ve yaratıklarının ölümünü belirleme yetkisine atıfta bulunur. İslam'da Allah, hem yaratıcı hem de yaşamın sona erdiricisi olarak görülür. Bu bağlamda, "El-Mümit" ismi, Allah'ın bu evrensel döngüdeki mutlak kontrolünü ve otoritesini yansıtır.

İşte El-Mümit zikrinin faziletleri

Zikir adedi: 490

Zikir saati: Merih

Günü: Salı

  • EL-MÜMİT ismi, düşmanlar üzerine okunur ve bu ismin zikriyle düşmanlara karşı üstünlük sağlanır. Düşmanlar ya mağlup olur ya da hastalığa yakalanır.
  • Bu ismin zikrini sürekli yapan kişiler için, kalplerde muhabbet oluşturulur. Kötü niyetli ve zorba zalimler, bu kişilerle karşılaşmak istemez. Eğer karşılaşırlarsa, onlara iyilik yapmak ve hizmet etmek dışında bir şey yapmazlar.
  • Her gün (490) kere EL-MÜMİT ismini zikredenlerin kalplerinde, haram sayılan dünyevi aşklar ve şehvetler yok olur. Kötü alışkanlıklardan kurtulurlar ve harama olan meyilleri sona erer.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110065/el-mumit-esmasinin-anlami-fazileti-sirlari-ve-zikir-sayisi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.