El-Vacid esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

Allah’ın en güzel isimleri olan Esmaül Hüsna'nın bir parçası olan El-Vacid esmasının anlamı, önemi ve faziletleri üzerine yaptığımız detaylı incelemeyle karşınızdayız. El-Vacid esması ne anlama gelir? Bu özel esmanın olumlu etkileri nelerdir El-Vacid esması hakkında merak edilenleri ele aldık. İşte konuyla ilgili tüm derinlikler...
Zeliha Demirci
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 00:35
El-Vacid esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

"El-Vacid", "Var Olan, Bulunan" anlamına gelir. Bu isim, Allah'ın her zaman var olan, eksiklikten ve yokluktan münezzeh, her şeyin ötesinde bulunan ve her yerde mevcut olan varlığına işaret eder. "El-Vacid", Allah'ın evrensel varlığını ve her zaman ve her yerde bulunabilen sonsuz varlığını vurgular. İslam inancında, Allah'ın her yerde var olduğuna ve hiçbir şeyin O'nun bilgisinden ve varlığından gizli kalamayacağına inanılır. Bu ad, Allah'ın tüm yaratılmışları kuşatan ve onlara varlık veren özelliğini de yansıtır.

İşte El-Vacid zikrinin faziletleri

Zikir adedi: 14

Zikir saati: Zühre

Günü: Cuma

  • Yemek yerken her lokmada bu ismi zikreden kişi, sağlam bir tevhit inancına ve kuvvetli, nurlu bir kalbe sahip olur.
  • Vekfini yazıp üzerinde taşıyan ve her gün 196 kez bu ismi zikreden kişi, kendisinden gitmesini istemediği hiçbir şeyi kaybetmez. Kaybolmuş herhangi bir eşyasını da kısa zamanda bulur.
  • Her namazdan sonra 14 kez bu ismi zikretmeye devam eden kişi, birçok faydasını görür.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110068/el-vacid-esmasinin-anlami-fazileti-sirlari-ve-zikir-sayisi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.