El-Vahid esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

Allah’ın en güzel isimleri olan Esmaül Hüsna'nın bir parçası olan El-Vahid esmasının anlamı, önemi ve faziletleri üzerine yaptığımız detaylı incelemeyle karşınızdayız. El-Vahid esması ne anlama gelir? Bu özel esmanın olumlu etkileri nelerdir El-Vahid esması hakkında merak edilenleri ele aldık. İşte konuyla ilgili tüm derinlikler...
Zeliha Demirci
|
15 Kasım 2023, Çarşamba - 00:10
El-Vahid esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

"El-Vahid", "Tek, Benzersiz, Eşi ve Ortaksız" anlamına gelir. Bu isim, Allah'ın benzersizliğine ve tekliğine vurgu yapar. "El-Vahid", Allah'ın hiçbir şeye benzemediğini, hiçbir şeyle kıyaslanamayacağını ve her türlü ortaklıktan, eşitlikten uzak olduğunu ifade eder. İslam inancında, Allah'ın varlığının ve niteliklerinin benzersiz olduğu, herhangi bir varlıkla paylaşılmadığı ve hiçbir şeyle kıyaslanamayacağı önemle vurgulanır. Bu ad, Allah'ın yaratılmışlar arasında eşi ve benzeri olmadığını, yalnızca kendisinin yaratıcı ve yönetici olduğunu gösterir.

İşte El-Vahid zikrinin faziletleri

Zikir adedi: 19

Zikir saati: Merih

Günü: Salı

  • Her gün 1000 kez bu ismi okuyan kişinin kalbinde, Allah'tan başka tüm düşünceler, dünyevi zevkler ve lezzetler silinir. Kalbi nurlarla ve sevinçlerle dolup taşar.
  • Bu tertibi uygulayan kişinin gönlü, ilahi nurlarla dolar.
  • Usulüne uygun şekilde bu ismi okuyan aşık, maşukuna kavuşur.
  • Her gün 66 kez İhlas Sûresi'ni ve ardından 101 kez “Yâ Vâhid celle celalühü” okumayı sürdüren kişi, beklenmedik nimetlere ulaşır.
  • Her namazın sonrasında bu zikri devam ettiren kişinin kalbi nurlarla dolup taşar, rızkı artar ve herkes tarafından sevilen bir kişi olur.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110070/el-vahid-esmasinin-anlami-fazileti-sirlari-ve-zikir-sayisi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.